Sport.pl

WTA w Dausze. Radwańska w półfinale

jp
17.02.2012 , aktualizacja: 31.03.2016 15:04
A A A

17.02.2012, godzina 19:30

A.Radwańska

 • na żywo
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (Fot. Osama Faisal AP)

Agnieszka Radwańska w pi±tkowym spotkaniu z rozgromiła młod± Amerykankę 6:1, 6:1. Mecz z Chrsitine McHale trwał godzinę. W półfinale Polka zagra z numerem 1 rankingu WTA - Wiktori± Azarenk±.
Polka od pocz±tku kontrolowała przebieg spotkania. Radwańska nad młod± Amerykank± (38. miejsce w rankingu WTA) górowała nie tylko do¶wiadczeniem. Narzuciła rywalce swój styl. Grała m±drze, często schodz±c pod siatkę. Kiedy grała z końca kortu, swoimi odbiciami zmuszała McHale do biegania.

W półfinale tenisistka z Krakowa zagra z Azarenk±, która w ćwierćfinale pokonała Janinę Wickmayer.


II set:


20:50 6:1 Radwańska serwuje. Amerykanka wygrywa jedno podanie. Dwie piłki meczowe dla Polki. Radwańska wyrzuca uderzeniem McHale w gł±b kortu. Młodsza rywalka uderza w siatkę.


20:46 5:1 Serwuje Amerykanka. Przy stanie 40:30 dla Radwańskiej Polka zagrywa w siatkę. Bardzo długa wymiana. McHale zmusza tenisistkę z Krakowa do zagrania w aut, co potwierdza challange. Wspaniały skrót zagrany tuż za siatkę i Polka o krok od przełamania. Krótka wymiana. 5:1 dla Radwańskiej.


20:40 4:1 Amerykanka ma przebłyski dobrej gry, ale Polka konsekwentnie technicznymi uderzeniami wygrywa wymiany. Kolejny gem dla Polki. Półfinał w Dausze coraz bliżej.


20:36 3:1 Agnieszka Radwańska zagrywa w aut, Amerykanka zdobywa pierwszego gema w tym secie.


20:33 3:0 Polka przy stanie 30:0 zagrywa w aut, to pierwszy niewymuszony bł±d w tym meczu. Kolejne piłki należ± już do Polki. Radwańska gra bardzo m±drze, od pocz±tku meczu narzuciła swój styl gry.


20:27 2:0 Przy stanie 15:15 McHale gra z animuszem, wyrzuca Polkę za linię końcow±, zagrywa potężbnie i wydawać się mogło, że to już koniec tej wymiany, ale uderzenie forehandem Polki po przek±tnej szybko pozbawia złudzeń, kto jest dzisiaj gór± na korcie. Polka przełamuje pierwszy raz w tym secie.


20:23 1:0 Pierwszy gem II seta to szybka rozprawa Polki z młod± Amerykank±. Radwańska wygrywa cztery piłki z rzędu.


I set:


20:21 6:1 Amerykanka broni się przed przegraniem pierwszego seta. Przy stanie 30:15 dla Radwańskiej posyła dwie ¶wietne piłki, przy których Polka jest bez szans, nawet nie próbuje ich odebrać. Przy kolejnej wymianie Polka schodzi pod siatkę i zmusza McHale do wyrzucenia piłki za linię końcow±. Kolejna piłka dla tenisistki z Krakowa. Polka prowadzi 1:0 w setach.


20:15 5:1 Ekspresowy gem. Serwuje Radwańska. Pierwsza piłka dla McHale, jednak kolejne cztery rozegrane po profesorku przez Polkę. Krakowianka nie daje szans młodszej rywalce.


20:12 4:1 Amerykanka wygrywa dwie pierwsze piłki z rzędu i zaczyna popełniać błędy, na co czekała tylko Radwańska. Doprowadza do stanu, kiedy od kolejnego wygranego gema dzieli j± tylko jedna piłka. Kapitalny return wzdłuż lewej linii sprawia, że McHale ledwie odbiera piłkę. Polka ¶cina, rywalka dochodzi do piłki, ale drugi raz po smatchu Radawańskiej już jej się to nie udaje.


20:07 3:1 Polka wygrywa pierwsz± wymianę, popełnia jednak dwa błędy i daje prowadzenie McHale. Gdy Amerykankę od przełamania dzieli jedna piłka, Radwańska piłk± w lewy róg boiska zmusza 20-letni± tenisistkę do błędu. McHale dwie kolejne wymiany wygrwa. Pierwsze przełamanie dla niej w meczu.


20:02 3:0 McHale zaczyna gema od wygranej wymiany. Radwańska jednak szybko wyrównuje. Amerykanka w kolejnej wymianie piłkami posyłanymi w jeden, to w drugi róg boiska zmusza Polkę do biegania. Nr 6 rankingu WTA nie daje za wygran±, narzuca swój styl gry i wygrywa kolejnego gema.


19:58 2:0 Polka serwuje. Najpierw szybko wygrywa dwie piłki, potem jednak po Amerykanka odrabia szybko stratę i mamy remis. Radwańska schodzi w pod siatkę, zagrywa lekko, McHale nie dobiega do piłki. Rywalka odrabia stratę, ale kolejne dwie wymiany należ± do Polki.


19:53 1:0 Agnieszka Radwańska przełamuje w pierwszym gemie Amerykankę. Dobry pocz±tek spotkania


19:50 Mecz rozpocz±ł się z ponad 40-minutowym opóĽnieniem.


Przed meczem:

Agnieszka Radwańska w III rundzie bardzo pewnie pokonała Brytyjkę Anne Keothavong 6:1, 6:3. Polka bardzo dobrze gra w tym sezonie. W Australian Open Radwańska osi±gnęła ćwierćfinał, w którym przegrała z Wiktori± Azarenk±, triumfatork± tegorocznego Wielkiego Szlema na kortach w Melbourn.

Je¶li tenisistka z Krakowa wygra, będzie mogła wzi±ć rewanż na Białorusince, która czeka na ni± w półfinale.


Komentarze (24)
Zaloguj się
 • cinek1024

  Oceniono 17 razy 17

  6-1, 6-1
  Gratulacje, Agnieszka!

  "Magnificent hand skills", "gift from the above", jak mówił komentator na Eurosporcie 2. :)

 • rafal_b_

  Oceniono 16 razy 14

  Transmisja była na livescorehunter Jak się okazało Brytyjskie Eurosport 2 jako¶ transmitowało polkę. Znakomity mecz Polki. Oby jutro z Vik± było tak samo dobrze, a nawet lepiej.

 • ort222

  Oceniono 14 razy 12

  wspaniały mecz, bajkowe akcje, mamy niezwykła tenisistkę a wielu Polaków i tak woli mocno bijace tłuki:)

 • mahariszi

  Oceniono 13 razy 9

  NIESAMOWITE JEST TO, ŻE AGNIESZKA W TYM ROKU PRZEGRAŁA TYLKO Z JEDNˇ ZAWODNICZKˇ I PO RAZ TRZECI PRAWDOPODOBNIE ZMIERZY SIĘ Z NIˇ W NASTĘPNYM MECZU I JE¦LI PRZEGRA TO BĘDZIE POKONANA NADAL TYLKO PRZEZ NR JEDEN W TYM ROKU

 • jerzymoneta

  Oceniono 9 razy 7

  Przełamać teraz Azarenkę i będzie super. Agnieszka może to zrobić. :)

 • normalny_jan

  Oceniono 11 razy 7

  Brawo ,jeste¶ coraz bliżej numeru 5.

 • ort222

  Oceniono 7 razy 5

  @Edi
  Boże, jaki ty jeste¶ głupi, akurat idealnie pasujesz jako okno wystawowe przeciętnego Polaka, i dlatego jestesmy sto lat za Murzynami:)

 • wikul

  Oceniono 5 razy 3

  Marzę o tym żeby wygrała z tym jęcz±cym monstrum ale obawiam sie że jak zwykle u Agnieszki, po dobrym meczu przychodzi kiepski, więc chyba nie da rady.

 • mahariszi

  Oceniono 3 razy 3

  ale czy gdzie¶ jest transmisja tv teraz, bo eurosport dopiero w nocy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX