Roland Garros. Mecz Kubota z Beckiem przerwany

0 : 3
Komentarze
Od?wie?
31
Polski tenisista wygrał dwa pierwsze sety 7:5 i 6:2. W trzeciej partii przy stanie 4:4 sędziowie zdecydowali się przerwać mecz z powodu zachodzącego słońca.

Tenisista z Lubina zajmuje obecnie 49. miejsce w rankingu ATP World Tour, a Beck - 104.

Kubot i jego słowacki rywal wrócą na kort w poniedziałek. Lepszy w drugiej rundzie zagra ze zwycięzcą pojedynku między Francuzem Florentem Serrą a rozstawionym z numerem 15. Hiszpanem Feliciano Lopezem.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

Mecz został przerwany, jutro dokończenie. Oby Kubot musiał wyjść na boisko tylko na dwa gemy.

4:4: Beck serwował, szybko, bezboleśnie wygrany gem. I znowu remis.

3:4: Niestety, teraz to Beck przełamuje Kubota. Polski tenisista przegrywał już 15:40, ale zdołał doprowadzić do równowagi. Dwie kolejne piłki jednak przegrał.

2:4: Kubot przełamuje Becka! Długi gem, obaj tenisiści zdobywali punkty na przemian. Kolejny raz przy stanie 40:40 to Polak grał pewniej. To jego szósty break w tym meczu, teraz wystarczy dwa razy wygrać własne podanie.

2:3: Polak odpowiada równie szybko. Do tej pory Kubot wygrał już 27 piłek i wciąż ma imponującą statystykę pierwszego serwisu - 69 procent.

2:2: Znowu łatwy gem serwisowy Becka.

1:2: Gem na przewagi, choć Polak prowadził już 40:0. Ostatecznie Beck nie zdołał jednak przełamać Kubota.

Jeśli polskie tenisista się spręży, może zdąży wygrać mecz jeszcze przed zachodem słońca. Jeśli Słowak doprowadzi do czwartego seta, spotkanie prawdopodobnie zostanie dokończone jutro.

1:1: Tym razem szybki gem serwisowy Słowaka. Kubot miał niewiele do powiedzenia.

0:1: Polak wygrywa pierwszego gema trzeciego seta przy własnym podaniu. Kilka statystyk: Kubot ma 20 'winnersów' (Beck 21), popełnił 27 niewymuszonych błędów (Beck 35). Polak bardzo dobrze serwuje - aż 68% pierwszych serwisów trafia w kort (przy 58-procentowej skuteczności Słowaka).

II set:

2:6: Powracamy do relacji po małych problemach technicznych. Kubot wygrał drugiego seta, tracąc w nim tylko dwa gemy, dwukrotnie przełamując rywala.

1:2: Niestety z meczu Kubota nie jest dostępna transmisja telewizyjna (na korcie numer 17 nie ma kamer). Przy relacji korzystamy więc z internetowych relacji statystycznych, jednak te, jak na złość, w drugim secie odmówiły posłuszeństwa. Wiemy, że polski tenisista prowadzi 2:1, a serwuje Słowak.

I set:

5:7: Łukasz Kubot wygrywa pierwszego seta! Polak nie wykorzystał w tym secie kilku breakpointów, ale w decydującym momencie potrafił się skoncentrować i wygrać już pierwszą piłkę setową. Brawo!

5:6: Polak coraz częściej wygrywa akcje (już 15 winnerów, trafia także pierwszym serwisem) i to daje efekt. Gem wygrany do 15.

5:5: Polak był dwie piłki od wygrania seta, ale od stanu 30:30 to Beck zdobywał punkty. Remis.

4:5: Beck popełnia błędy, Kubot wygrywa podanie do 15.

4:4: Uff.. Polak po dłuuuuugim gemie odrabia przewagę przełamania. Beck rzadziej trafia pierwszym podaniem (na początku meczu miał 80% skuteczności, teraz już tylko 60), przez co Polak może kontrolować akcję. Jak tylko nie popełnia błędów (w tym momencie ma ich 18), jest w stanie wygrywać.

4:3: No i mamy kolejne przełamanie. Beck miał trzy szanse na przełamanie Kubota, trzecią wykorzystał atakując drugie podanie.

3:3: Beck łatwo wygrywa swój serwis (do 15). Bardzo dużo nie wymuszonych błędów po obu stronach (Beck 15, Kubot 14).

2:3: Kubot znowu pewnie wygrał pierwsze piłki, ale znowu przyszła dekoncentracja w końcówce gema i Słowak prawie dogonił naszego tenisistę. Na szczęście ostatnia piłka padła łupem Polaka, który prowadzi.

2:2: Polski tenisista nie wykorzystał trzech szans na przełamanie rywala i od stanu 0:40 przegrał pięć piłek z rzędu. Wielka szkoda.

1:2: Kubotowi udało się wygrać podanie, ale znowu z problemami. Słowak doprowadził do gry na przewagi, ale to wszystko na co było go stać w tym gemie.

1:1: Tym razem to Kubot przełamuje Słowaka i wszystko wraca do punktu wyjścia. Długi, zacięty gem na przewagi, w którym rywal Polaka popełniał jednak błędy (np podwójny błąd serwisowy). Na razie podanie nie służy obu tenisistom.

1:0: Polak źle zaczyna ten mecz. Beck łatwo doprowadził do stanu 40:30 i wykorzystał już pierwszą szansę, by przełamać polskiego tenisistę. Teraz trzeba gonić.

Już po rozgrzewce. Kubot zaczyna od serwisu.

Przed meczem:

Startujący w niedzielę wielkoszlemowy turniej na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 18,718 euro) będzie dla tenisistów ostatnią okazją do walki o olimpijskie kwalifikacje. Występ na igrzyskach w Londynie jest głównym celem Łukasza Kubota. - W Roland Garros chcę wypaść jak najlepiej, a nie będę liczyć, ile punktów potrzebuję, by pojechać na olimpiadę. Obecnie gram na swoim najwyższym poziomie i wierzę, że stać mnie na dobry wynik w Paryżu. Przed rokiem właśnie tam nabrałem pewności siebie. Przeszedłem eliminacje, a w pierwszej rundzie pokonałem Nicolasa Almagro, choć Hiszpan wygrał dwa pierwsze sety. To był solidny kop, który pozwolił mi dojść do trzeciej rundy, a miesiąc później do 1/8 finału w Wimbledonie. Wierzę, że tym razem będzie podobnie, a dobry występ w Paryżu rozpocznie drogę do jeszcze lepszej gry na olimpiadzie - mówi przed turniejem polski tenisista.