ATP w Indian Wells. Kubot nie wykorzystał szansy. Przegrał z Roddickiem w trzech setach

2 : 1
Komentarze
Od?wie?
51
Kubot na spotkanie miał prosty plan - trafiać pierwsze podanie i jak najczęściej chodzić do siatki. Przy serwisie Amerykanina Polak również starał się atakować, co w pierwszym secie było jego największą bronią. Przy stanie 3:3 Kubotowi udało się przełamać rywala, a że przy własnym podaniu wszystko mu wychodziło, po godzinie gry prowadził 1:0 w setach.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg, przełamanie nastąpiło jednak przy stanie 4:4. Kubot żeby wygrać mecz musiał tylko wygrać swojego gema serwisowego, Amerykanin zdołał się jednak zmobilizować i doprowadził do tiebreaka, w którym wygrał 7:5.

Trzecia partia to twarda walka punkt za punkt, gem za gem aż do stanu 3:3. Podobnie jak w pierwszej, to na tym etapie seta rozstrzygnęły się losy rywalizacji - zmęczony Kubot oddał rywalowi swoje podanie i od tej pory coraz częściej spóźniał się do piłek, albo wyrzucał je w aut. Roddick nie miał litości dla rywala i ku uciesze kibiców nie dał Polakowi wygrać już ani jednego gema.

Były numer 1 światowego tenisa awansował tym samym do trzeciej rundy turnieju w Indian Wells, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Stakhovsky - Berdych.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

6:3: Koniec meczu! Kubot zdołał doprowadzić do równowagi, ale po długiej grze na przewagi nie dał rady Roddickowi.

Roddick ma dwie piłki meczowe...

5:3: Kubot jest zmęczony, coraz częściej źle się ustawia i wyrzuca piłki w aut. Niestety Roddick jest o jednego gema od wygranej.

4:3: Wielkie szczęście miał Amerykanin - decydująca piłka prześliznęła się po siatce i zmyliła atakującego Kubota. Mamy przełamanie. Dodatkowo, zaczynają się problemy zdrowotne u Polaka - na korcie jest fizjoterapeuta...

3:3: Błyskawiczny gem Roddicka. Znowu remis.

2:3: Kubot prowadził 40:0, ale dał Roddickowi doprowadzić do wyrównania. Od tej pory na korcie rządził już tylko polski tenisista. Czekamy na przełamanie.

2:2: Panowie uparli się by każdy gem kończyć na przewagi. Tym razem z tej walki zwycięsko wyszedł Roddick, Kubot jednak ma kapitalne przebłyski i naprawdę ciężko przewidzieć kto dziś wygra.

1:2: Polak znowu wyszedł ze sporej opresji - ze stanu 15:40 zdołał wygrać seta dzięki świetnej dyspozycji serwisowej nie oddał Roddickowi kolejnego gemu serwisowego.

1:1: Kubot nie składa broni - tym razem to Roddick wyrzuca piłki w aut, a polski tenisista atakuje. Obaj panowie są dziś bardzo chimeryczni. Kolejne przełamanie i kolejny remis.

1:0: Roddick po baaaardzo długim gemie w końcu przełamał Kubota - amerykański tenisista świetnie returnował, jeśli dołożymy do tego kilka błędów Polaka... Szalona radość Roddicka i kibiców na trybunach.

Tie break i drugi set meczu:

7:5 - Roddick trafia pod linię i wygrywa drugą partię.

6:5 - Pierwsza piłka setowa obroniona

6:4 - Piękny return Amerykanina i Polak wyrzuca piłkę w aut.. Dwa setbole.

5:4 - Kolejny fatalny błąd Roddicka! Już tylko punkt straty Kubota!

1:0 - Pierwszy punkt dla Roddick.

6:6: Bardzo ciężki gem serwisowy Kubota, na szczęście udało się doprowadzić do tiebreaka przez prosty błąd Roddicka.

6:5: Roddick szybko wyszedł na 40:0, Kubotowi udało się jeszcze zdobyć dwa punkty, ale to Amerykanin jest w tym momencie o jednego gema od wygrania seta.

5:5: Kubot nie wytrzymał - przy swoim serwisie nie zdobył w tym gemie ani jednego punktu. Trzeba walczyć dalej.

4:5: Kubot przełamał Roddicka! Teraz serwuje by wygrać mecz!

4:4: Polak wciąż imponuje serwisem i grą przy siatce. Znowu wygrywa własne podanie.

4:3: Roddick ma zdecydowanie lepszy procent pierwszych serwisów niż pierwszej partii - jeśli Amerykanin trafia, Kubot ma bardzo utrudnione zadanie i ma problemy z wprowadzeniem piłki do gry.

3:3: W trzecim secie wciąż bez przełamania - Kubot wygrywa bez straty punktu.

3:2: Tym razem Roddick wybronił się ze stanu 15:40... Kubot popełnił jeden błąd, reszta punktów to zasługa atomowego serwisu Amerykanina.

2:2: Kubot zdołał wybronić się ze stanu 0:40 i doprowadził do równowagi. Podłamany Roddick nie był w stanie przeciwstawić się dobrze serwującego Polakowi.

2:1: W pierwszym secie gemy często kończyły się walką na przewagi, teraz jest odwrotnie - szybkie 4 punkty z rzędu Roddicka.

1:1: Kubot wciąż pewnie wygrywa punkty przy własnym podaniu. Tego gema zakończył asem serwisowym.

1:0: Roddick pewnie wygrywa pierwszego gema przy własnym serwisie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszego seta:

4:6: Łukasz Kubot wygrał pierwszego seta! Polak po długiej akcji, w której większość czasu się bronił, zdecydował się na atak i skończył partię ładnym uplasowanym tuż przy linii forhendem!

4:5: Kubot próbował atakować, ale tym razem Roddick nie dał się przełamać. Teraz serwuje Polak - tego gema trzeba wygrać.

3:5: Kubot gra świetnie i wychodzi mu wszystko - dobrze serwuje, jeszcze lepiej zachowuje się przy siatce. Jeszcze jeden gem i wygra pierwszego seta.

3:4: Amerykanin już myślał, że wygrał gema po asie serwisowym przy stanie 40:30, ale Kubot zażądał powtórki i doprowadził do równowagi. I wygrał kolejne dwie piłki! Mamy przełamanie!

3:3: Na razie Polakowi świetnie wychodzą akcje serve & volley. Roddick odpowiedział tylko jednym zdobytym punktem, kolejny gem dla Kubota!

3:2: Kubot znowu miał breakpointa, ale w tym momencie Amerykanin uruchomił swoje podanie. Polski tenisista nie był w stanie przebić na drugą stronę żadnej z trzech piłek. Wciąż bez przełamania.

2:2: Polski tenisista na razie wytrzymuje końcówki gemów. Roddick na razie popełnia dużo błędów.

2:1: Kubot miał szansę na przełamanie Roddicka, ale nie udało się skończyć piłki pod siatką. Kolejne dwa punkty zdobył Amerykanin, trzeba wykorzystywać takie okazje!

1:1: Pierwszy bardzo wyrównany gem przy serwisie Polaka. Kubot popełnia błędy, ale odważnie chodzi do siatki, a Roddick na razie nie potrafi go skutecznie ominąć. Remis.

1:0: Roddick pewnie zdobył pierwsze dwa punkty, ale Kubot zdołał doprowadzić do stanu 30:30. Amerykanin uruchomił swój atomowy serwis i wygrał dwie kolejne piłki. Teraz serwuje Kubot.

Jako pierwszy serwował będzie Amerykanin.

Tenisiści już po rozgrzewce. Za chwilę początek spotkania.

Przed meczem: W II rundzie w Indian Wells w sobotę zmierzy się z Andym Roddickiem, byłym numerem jeden na świecie, zwycięzcą US Open z 2003 r., trzykrotnym finalistą Wimbledonu, jednym z najlepszych graczy na świecie ostatniej dekady.

Kubot nie stoi jednak na straconej pozycji. Po pierwsze, Roddick jest ostatnio cieniem mistrza, jakim kiedyś był. Prześladują go kontuzje - w Australian Open poddał mecz z Lleytonem Hewittem, miewa też coraz częstsze wpadki z niżej notowanymi rywalkami - w Derley Beach pokonał go Kevin Anderson (wówczas ATP 36), w Memphis - Xavier Malisse (75), a w San Jose - Denis Istomin (61). Czytaj całą zapowiedź meczu Roddick - Kubot.