Sport.pl

WTA Katowice. Radwańska przegrała z Giorgi. "Widać było bezradność w poczynaniach Agnieszki"

11.04.2015 21:21
- Może to hala Spodka, może nawierzchnia, może piłki tak dobrze usposabiają Włoszkę, że gra wręcz ponad swoje możliwości. Ten mecz pokazał, że potencjał ma niesamowity. Gra szybko a jak zaczyna jej iść, to jest trudna do zatrzymania - mówi Adam Romer, redaktor naczelny TenisKlubu. Rozstawiona z 'jedynką' Agnieszka Radwańska przegrała z włoską tenisistką Camilą Giorgi (3.) 4:6, 2:6 w półfinale turnieju WTA w Katowicach (pula nagród 250 tys. dol.). Krakowianka w ubiegłym roku zakończyła udział w imprezie na tym samym etapie.
Komentarze (60)
Zaloguj się
 • kordian1849

  Oceniono 105 razy 43

  Agnieszka grała swoje. Przegrała z lepszą od siebie zawodniczką. Uważam, ze głupią rzeczą jest wypominanie jej tej gry. Żadna inna polska zawodniczka nie zbliża się do jej poziomu.

  Z kolei Agnieszka dzięki zbiegowi okoliczności jest w pierwszej dziesiatce, dlatego ludzie oczekują od nie pokonania Williams, a tak naprawdę Agnieszka jest przeciętną zawodniczką plasujacą sie gdzieś na trzydziestym, czterdziestym miejscu, i każda zawodniczka z pierwszej dwudziestki powinna wygrać z nią bez większych przeszkód, a zwycięstwo Agnieszki z dziewczyną z pierwszej czterdziestki to sukces i tak to powinno być to interpretowane przez Polakow nieromantyków. Czy jest ktoś , kto zgadza się ze mną?

 • goplana24

  Oceniono 41 razy 29

  Spodek odleciał .........Co trzeba by jeszcze zrobić , kogo zaprosić z II setki żeby panna foch z I dziesiątki wygrała tak nikczemnie obsadzony turniej. Porażka , zęby bolą patrząc na tą sztukę przegrywania.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 49 razy 21

  Czyli jak zwykle 'Dzień Świstaka'...ale dla jej fanów 'moralne zwycięstwo' jak zwykle.

 • jerzysm42

  Oceniono 30 razy 20

  Znów pech Agnieszki.
  Natrafiła na zawodniczkę, która umiała grać w tenisa.

 • starszy-65

  Oceniono 20 razy 20

  Nic się nie stało bo Pani Agnieszka gra na swoim normalnym i już stałym poziomie a lepiej to już było.

 • bwart

  Oceniono 20 razy 18

  Agnieszka nie miala zadnego pomyslu na gre.
  Mysle, ze juz czas zeby zmienic trenera.

 • ramzes-ra

  Oceniono 12 razy 10

  Komentarze chwalące Agnieszkę są typowym dmuchaniem balonika i nie mają nic wspólnego ze smutną rzeczywistością. Agnieszka przegrała kolejny mecz z zawodniczką zajmującą 34 lokatę w rankingu.Ale nie przegrana, ale jej styl potwierdzają prawdę że Agnieszka gra coraz gorzej. Na tle Giorgi Agnieszka zaprezentowała się jakby pomiędzy nimi była różnica klasy. Tylko tą zdecydowanie lepszą była Giorgi. I nie była to zawodniczka z pierwszej 30 oraz nie była atletycznym wielkoludem walącym z olbrzymia siłą , Ale jej serwisy były dosyć mocne a uderzenia precyzyjne a obrona Agnieszki zdecydowanie słaba. Agnieszka ma ostatnią szansę posłuchać Ojca i znawców i trenerów tenisa aby zmienić trenera,zespół i próbować wrócić do formy sprzed dwóch trzech lat. Formuła trenera się wyczerpała, nie jest prawdą że zwiększenie nacisku na treningach na siłę uderzeń może spowodować pogorszenie innych elementów gry.Są one obecnie na takim poziomie że nie mogą się pogorszyć a bez skutecznego ataku,żelaznej kondycji,dobrego pierwszego i drugiego podania nie można marzyć o wygrywaniu z najlepszymi. W przeciwnym wypadku Aga pozostanie tenisowym aktorem drugiego planu grającym przysłowiowe "ogony" lub będzie zmuszona odłożyć rakietę na kołek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX