Liga Mistrzów. Bayern rozgromił Romę, gol i asysta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Romę 7:1 i po trzech kolejkach Ligi Mistrzów bez straty punktów prowadzi w grupie E. Robert Lewandowski skończył mecz z golem i asystą.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

To pierwsze trafienie Polaka w barwach Bayernu w Lidze Mistrzów. W 25. minucie Polak w bardzo dobrym stylu uderzeniem głową wykorzystał świetne dośrodkowanie Juana Bernata. Był to gol na 3:0, gdyż wcześniej bramki zdobyli Arjen Robben i Mario Goetze.

Holender popisał się w ósmej minucie, kiedy ograł Joe Cole'a, i kapitalnie uderzył z półdystansu. Goetze podwyższył dwie minuty przed bramką Lewandowskiego, strzelając lekko po wymianie podań z Thomasem Muellerem.

Roma grała u siebie, ale w pierwszej połowie zupełnie nie istniała na boisku. Drużyna, która w Serie A radzi sobie z kolejnymi rywalami, na tle Bayernu wyglądała jak zagubiony beniaminek.

Manchester City zremisował z CSKA Moskwa

Jeszcze przed przerwą straciła kolejne dwie bramki. W 30. minucie Lewandowski zagrał w pole karne do Robbena, a ten wykorzystał sytuację sam na sam przy słabej postawie Morgana De Sanctisa. Sześć minut później kolejną bramkę z karnego zdobył Mueller.

W drugiej połowie tempo meczu spadło. Roma próbowała się zrehabilitować, ale wystarczyło na strzelenie jednej bramki. W 66. minucie Radja Nainggolan dośrodkował do będącego na spalonym Gervinho, jednak sędzia uznał bramkę.

Bayern choć zwolnił nie zatrzymał się na pięciu bramkach. Kolejne trafienia zanotowali rezerwowi. Najpierw Franck Ribery wykorzystał podanie Robbena a następnie Xherdan Shaqiri dobił piłkę po strzale Rafinhy.

Bayern po trzech kolejkach ma komplet dziewięciu punktów i jest bliski zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału. Druga jest Roma z czterem punktami, a szanse na awans zachowały też Manchester City (dwa punkty) i CSKA Moskwa (jeden punkt).

40 gwiazd przyszłej generacji futbolu wg "The Guardian". Jest Polak!