Liga Mistrzów. Szczęsny najlepszym bramkarzem wtorkowych meczów. Statystycznie

Ile razy dośrodkowywał Łukasz Piszczek? Ile procent pojedynków powietrznych wygrał Robert Lewandowski? Jak celnie podawał Kuba Błaszczykowski? Jak interweniował Wojciech Szczęsny? Zobacz dokładne statystyki Polaków z meczu Borussia Dortmund - Arsenal.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Kanonierzy zremisowali z Borussią 1:1, choć jeszcze kilka minut przed końcem spotkania prowadzili 1:0 po golu Robina van Persiego. W samej końcówce wyrównał jednak Ivan Perisić.

Cały mecz w bramce Arsenalu rozegrał Wojciech Szczęsny, który mierzył się z rodakami z Borussii - Łukaszem Piszczkiem i Robertem Lewandowskim (pełne 90 minut) oraz Kubą Błaszczykowskim (wszedł na boisko w 68. minucie).

Z ocen wystawionych przez specjalistyczny portal "Who Scored" wynika, że Szczęsny był najlepszym bramkarzem wtorkowych meczów Ligi Mistrzów. Golkiper Arsenalu wykonał 4 interwencje i 4-krotnie przejął piłkę po podaniach w pole karne.

W statystykach zarysowuje się też zaangażowanie ofensywne prawego obrońcy Borussii, Piszczka. Piłkarz aż 7-krotnie dośrodkowywał w pole karne, a ze skutecznością 90% był najlepiej podającym zawodnikiem na boisku (nie licząc Andre Santosa z Arsenalu, który wykonał tylko jedno podanie i uzyskał 100-procentową celność).

Zobacz noty Polaków wystawione przez redakcje Goal.com, Sky Sports, Telegraph i Bild ?

U Roberta Lewandowskiego widać spore kłopoty z obrońcami Kanonierów, w tym z mierzącym 198 cm Perem Mertesackerem. Lewandowski zdołał wygrać tylko 14% pojedynków główkowych, 4-krotnie tracił piłkę, a na bramkę Szczęsnego strzelał 3 razy.

Szczęsny - najbardziej wyróżniający się Polak wtorkowego spotkania - jest najlepszym bramkarzem pierwszego dnia nowej edycji Ligi Mistrzów. 21-latek nie miał szans przy golu, ale wykonał kilka ważnych interwencji.

Zczuba.tv: wtorkowe bramki Ligi Mistrzów ?

Liga Mistrzów. Jak Borussia z Arsenalem zremisowała (ZDJĘCIA)