Justyna Kowalczyk trzecia w Muonio

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu sprinterskim w fińskim Muonio. Dla Polki to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającym się w przyszłą sobotę sezonem Pucharu Świata. Wśród mężczyzn w biegu dystansowym startował biatlonista Tomasz Sikora, ale zajął odległe 56. miejsce.
W zawodach w fińskim Muonio wzięło udział 120 zawodniczek. W biegu finałowym triumfowała Amerykanka Kikkan Randall, a tuż za nią linię mety przekroczyły Słowenka Petra Majdić, dla której był to pierwszy start od igrzysk w Vancouver i Justyna Kowalczyk. W sobotę w Muonio kobiety pobiegną na 5 km techniką dowolną.

Sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich zainaugurują zawody w Gällivare w Szwecji w sobotę 20 listopada, gdzie kobiety będą się ścigać na 10 km techniką dowolną. Wszystkie starty Kowalczyk w PŚ pokaże na żywo TVP2.

W Finlandii formę sprawdzają także polscy biatloniści, którzy wzięli udział w biegach dystansowych techniką dowolną. Najlepszy z naszych reprezentantów - Tomasz Sikora zajął 56. miejsce. Wygrał Rosjanin Aleksandr Legkow.

W rywalizacji pań 24. pozycję zajęła Weronika Nowakowska, 26. była Magdalena Gwizdoń, zaraz za nią uplasował się Agnieszka Cyl, a na 30. miejscu sklasyfikowano Paulinę Bobak. Zwyciężyła Therese Johaug z Norwegii.