Vancouver 2010. Armia Justyny Kowalczyk, czyli pomocnicy mistrzyni

Justyna Kowalczyk sama wywalczyła ramię w ramię złoty medal igrzysk olimpijskich, ale na jej sukces pracuje sztab ludzi. Kto za co odpowiada?

Sztab mistrzyni olimpijskiej składa się z sześciu osób. Oczywiście najważniejszy jest trener Aleksander Wierietielny, który sam o sobie mówi: "Łobuzem byłem, sporo bójek i jeszcze więcej dwójek. Aż uciekłem z domu". To on pracował wieloletni plan przygotowań, który doprowadził Kowalczyk do wygranych w Pucharze Świata i złota olimpijskiego.

Do kogo należy opieka nad nartami? Tym zajmują się Estończycy Are Mets i Peep Koidu oraz Mateusz Nuciak. przed każdym startem dobierają oni odpowiednie do warunków atmosferycznych smary.

Szkoleniowcowi nieustannie pomaga Rafał Węgrzyn, Paweł Witczak jest menedżerem Polki i odpowiada za sprawy logistyczne całej ekipy.

Kowalczyk zdobyła złoty medal w biegu na 30 kilometrów. Polka walczyła do ostatnich centymetrów z Marit Bjoergen - swoją największą rywalką w tych igrzyskach. Na linii mety dzieliło ich raptem 0,3 s. Trzecie miejsce zajęła Finka Aino-Kaisa Saarinen. Ceremonia medalowa z udziałem Kowalczyk od 3:30 polskiego czasu.

Złoto Kowalczyk - mamy złoto olimpijskie ?