Sport.pl

PŚ w Kuusamo. Wierietielny: Jeszcze jesteśmy słabi

Justyna Kowalczyk zajęła 11. miejsce w sobotnim biegu na 5 km techniką dowolną w Kuusamo. Pierwsze miejsce zajęła Marit Bjoergen. - Bieg był ciasny, warunki były jednakowe dla wszystkich, ale jeszcze jesteśmy słabi. Nie tacy mocni, jak byśmy chcieli być. Bjoergen jest poza zasięgiem - powiedział po zawodach trener Polki Aleksander Wierietielny. W niedzielę bieg na dochodzenie
:
-
- Podczas niedzielnego klasyku trzeba się obawiać Lahteenmaki, Randall, a i Johaug będzie blisko. W porównaniu z zeszłym rokiem jest poprawa, bo wtedy spieprzyliśmy sprint i potem już w ogóle nie szło. Teraz poszło zdecydowanie lepiej. Bieg był ciasny, warunki były jednakowe dla wszystkich, ale jeszcze jesteśmy słabi. Nie tacy mocni, jak byśmy chcieli być. Bjoergen jest poza zasięgiem, wygra Ruka Triple. Ale w kolejnych startach walka będzie bardziej zacięta. Nie wiem, czy Norweżka utrzyma formę. Wiem, że inne dziewczyny będą biegały lepiej, a czy ona jest w stanie utrzymać tę dyspozycję albo osiągnąć jeszcze wyższą formę? Zobaczymy, ale dziewczyny do niej dojadą - powiedział Wierietielny.

Więcej o:
Komentarze (11)
PŚ w Kuusamo. Wierietielny: Jeszcze jesteśmy słabi
Zaloguj się
 • kamico7

  Oceniono 27 razy 21

  dobrze jest :) widać że forma rośniej . oj szykuje się udane tour de ski i medale MS w val die fieme !!!!!!!!!!!!!!!!. no i 4 KLULA ( szkoda że nie z rzędu)

 • boul81

  Oceniono 18 razy 6

  Spokojnie -to dopiero początek sezonu. Bjoergen szaleje, ale koło nowego roku spuchnie, tym bardziej,że nie jest młoda(jak na sportowca). Justyna zaczyna słabiej, ale to dobrze, bo powinna się rozkręcać i forma przyjdzie na Tour de Ski i MŚ.

 • somekindofhope

  Oceniono 9 razy 5

  Bjoergen spuchnie ? Ona zawsze jest w ścisłej czołówce. Spuchnie, ale najwyżej po zakończeniu kariery - od jedzenia. Złap się za jakąś inną dyscyplinę lepiej, komentatorski dyletancie.

 • klaudia.idziak

  Oceniono 13 razy 3

  Chyba najładniejsze zdjęcie Kowalczyk w historii

 • michaaal1624

  Oceniono 8 razy -2

  "Jeszcze jesteśmy " , chyba Justyna jest .

 • przemyndol

  Oceniono 14 razy -6

  Jak się będzie dalej szprycować lekami na astmę to Justyna nie ma szans.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX