NBA: Marcin Gortat w pierwszej piątce na następny mecz z 76ers

W czwartek w szóstym meczu play-off pomiędzy Orlando Magic a Philadelphią 76ers w pierwszej piątce gości najprawdopodobniej wystąpi Marcin Gortat. Dwight Howard został zawieszony na jeden mecz za uderzenie rywala

Przeczytaj relację z ostatniego spotkania ?

Howard uderzył centra 76ers Samuela Dalemberta łokciem w głowę podczas walki o zbiórkę. Zdarzenie miało miejsce podczas pierwszej kwarty wtorkowego meczu, w którym drużyna Polaka pokonała ekipę z Philadelphii 91:78.

Howarda, który zebrał w ostatnim spotkaniu 24 piłki i zdobył tyle samo punktów, zastąpi najprawdopodobniej Marcin Gortat, który przez cały sezon był naturalnym zmiennikiem pierwszego centra ekipy Orlando. W ostatnim meczu Gortat w ciągu 10 minut gry zdobył sześć punktów i miał pięć zbiórek.

W składzie Magic zabraknie także Courtneya Lee, który również ucierpiał podczas interwencji Howarda.

Stan rywalizacji to 3:2 dla Magic. Spotkanie, które zostanie rozegrany w nocy z czwartku na piątek może zatem być decydujące.

Trenerzy karani za krytykowanie sędziów ?