Turniej WTA w Dausze. Agnieszka Radwańska przegrała z Karoliną Woźniacką

Agnieszka Radwańska przegrała z pochodzącą z Polski Dunką Karoliną Woźniacką 5-7, 3-6 w meczu drugiej rundy turnieju WTA w Dausuze.
Mecz miał odbyć się w środę, ale został przełożony ze względu na padający deszcz. Polka w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los.

Radwańska została przełamana już w pierwszym gemie tego starcia, ale już po chwili było 1-1. Potem walka toczyła się gem za gem, aż Dunka przełamała rywalkę przy stanie 5-5 i nie zmarnowała tej przewagi.

Drugi set również zaczął się od przełamania Radwańskiej, jednak tym razem Polka nie zdołała wyrównać. Woźniacka była już bardzo blisko prowadzenia 3-0, ale Radwańska zdołała się obronić przed kolejnym przełamaniem i nadal miała nadzieje na wygranie seta. Te znacznie zmalały po szóstym gemie: Polka miała dwie piłki na przełamanie, ale przegrała cztery kolejne wymiany. W ostatnim, dziewiątym gemie, grała już bez większych nadziei na odwrócenie losów spotkania. Polka momentami grała niezwykle efektownie, ale nawet jej piękne zagrania nie pomogły w pokonaniu Dunki.

Karolina Woźniacka jeszcze dzisiaj zagra o półfinał z Lauren Davis. Za to Radwańska w przyszłym tygodniu zagra w turnieju w Dubaju.