Roland Garros. Agnieszka Radwańska odpadła z Pironkową

Agnieszka Radwańska (2 WTA) odpadła z wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Polka przegrała w 1/8 finału z Bułgarką Cwetaną Pironkową (102. WTA) 1:2 (6:2,3:6,3:6).

Agnieszka Radwańska w niedzielę zmiotła Pironkową z kortu. Wygrała pierwszy set 6:2, ale podczas drugiego przy stanie 3:0 zaczęło padać. Mecz przerwano i dokończono dopiero we wtorek. Polka nie radziła sobie z mocno nasiąkniętym kortem i przegrała sześć gemów z rzędu. Pironkowa wyeliminowała błędy, grała dokładnie, a Polka - odwrotnie. Odbijała bez energii, jakby obojętna, jakby miała już dość gry na mączce. W sumie Radwańska popełniła w całym meczu aż 30 niewymuszonych błędów (rywalka - 40).

Mecz został przerwany po drugim secie na ponad dwie godziny, po wznowieniu Polka przegrała kolejne cztery gemy z rzędu. Ponieważ kropiło, zapytała o możliwość ponownego przerwania spotkania, ale sędzia po konsultacji z organizatorami się nie zgodziła. Radwańska miała dodatkowo problemy z nadgarstkiem, potrzebowała opieki medycznej. Gdy zaczęła walczyć, uderzać energiczniej, było już za późno. Wygrała trzy gemy, ale Pironkowa już nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

- Nie wierzyłam, że awansuję. Po prostu wyszłam na kort zrelaksowana, nie miałam nic do stracenia. Stwierdziłam, że muszę być bardziej agresywna, i świetnie się to sprawdziło - powiedziała po spotkaniu Bułgarka.

To była trzynasta konfrontacja 27-letniej Polki z Bułgarką. 10 z nich Radwańska rozstrzygnęła na swoją korzyść. Wcześniej czterokrotnie rywalizowały na kortach ziemnych i za każdym razem lepsza była urodzona w Krakowie zawodniczka.

W 1/8 finału French Open Radwańska wystąpiła po raz piąty. Na tej fazie zmagań zatrzymała się w latach 2008-09 i 2011, a w 2013 roku dotarła o rundę dalej.

W grze pojedynczej Polskę reprezentowała jeszcze Magda Linette, ale w pierwszej rundzie przegrała ze Szwedką Johanną Larsson.