Sport.pl

Radwański: Agnieszka na razie nie ma co marzyć o pierwszym miejscu w rankingu

- Agnieszka może spokojnie wrócić na drugie miejsce w rankingu. Jeśli chodzi o pierwsze to różnica na razie jest zbyt duża żeby o tym marzyć - powiedział na antenie radiowej Jedynki Robert Radwański, ojciec tenisistki.
Radwańska w poniedziałek odpadła w 1/8 finału turnieju w Miami. Wyeliminowała ją Szwajcarka Tima Bacsinszky. Polka 4 kwietnia straci drugie miejsce rankingu WTA na rzecz Angeliki Kerber. - Liczę, że następne turnieje będą jeszcze lepsze w wykonaniu Agnieszki. Na szczęście nie ma ona w nich dużo punktów do obrony. Początek poprzedniego roku był stosunkowo słaby, więc wszystko, co teraz ugra będzie jej liczyć się na plus - stwierdził w "Jedynce" Radwański.

Ojciec tenisistki przypomniał, że podczas ostatniej potyczki jego córka padła ofiarą błędu sędziowskiego. - Poziom sędziowania wymaga korekty. Chińska arbiter popełniła błąd i praktycznie od tamtego momentu rywalka "odkręciła" mecz. Ważny, bo o drugie miejsce w rankingu WTA - ocenił.

Najlepsza polska tenisistka w dniach 4-10 kwietnia wystartuje w turnieju w Katowicach. - Ona zawsze gra tam z przyjemnością, to przecież "u siebie". Przeciwniczki w tym turnieju są bardzo mocne.Jak one się zmieniły! Część 3: Najlepsze tenisistki świata [ZDJĘCIA]


Więcej o:
Komentarze (29)
Radwański: Agnieszka na razie nie ma co marzyć o pierwszym miejscu w rankingu
Zaloguj się
 • ramzes-ra

  Oceniono 18 razy 10

  Agnieszka w tym roku zrobiła zdecydowany krok do przodu. Obecne trzecie miejsce jest tego ewidentnym dowodem. Teraz na spokojnie musi przeanalizować aktualne możliwości i odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie. Czy są szansę aby w tym roku osiągnąć jeszcze więcej? Wielkie Szlemy ,Olimpiada i Turniej Mistrzyń. Nie zgadzam się z pseudo fachowcami którzy publicznie mówią o najwyższym w historii poziomie tenisa kobiecego, bowiem trzeba zwrócić uwagę że kilka czołowych tenisistek świata wyraźnie obniżyło swoją formę.Do tych tenisistek należą Szarapowa,Kwitowa,Woźniacka ale i Halep oraz ostatnio Serena. Natomiast młode spragnione sukcesów wilczyce jak Muguruza, Burchard czy Bacszyńsky czy Konta grają coraz lepiej ale bardzo nierówno. W tej sytuacji walka o tron po Serenie zapewne rozegra się w najbliższych dwóch latach pomiędzy wracającą do wysokiej formy Azarenką ,Kerber,Muguruzą ale i pewne szansę ma Radwańska. Radwańskiej brakuje obecnie stabilności formy fizycznej w całym meczu, zdecydowanej poprawy serwowania i stabilnego mocniejszego returnu. Czy Agnieszka będzie liczyła się w walce o numer pierwszy musi sama zdecydować, bo to nie przyjdzie łatwo i przyjemnie tylko trzeba na to zapracować i wylać na treningach wiadra potu.

 • brylant1

  Oceniono 29 razy 5

  Hejka trole - a co wy osiągnęliście w swoim nędznym żywocie? Pani Radwańska koleżanką Waszą jest czy co? Szacunek z to co osiągnęła a Wy nędznicy nadal walcie w klawiaturę...

 • trawolta

  Oceniono 8 razy 4

  Schoek, miałem nadzieję że Wy nie sprawdzicie.
  Pozdrawiam słuchaczy Trójki. :)

 • cxubmsqq1

  Oceniono 4 razy 2

  'Na razie'???

  Aha, zapomnialem, to przeciez prima aprilis.......

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 27 razy 1

  Panie Radwański. Czepianie się córki Agnieszki, wskazuje na pańskie kłopoty z erekcją, Pana czas minął,

 • leszek2620

  Oceniono 14 razy 0

  jeszcze kilka turniejów i Muguruza z Azarenką miną Polke w rankingu , a potem równia pochyła bo młode wilczyce są spragnione zwycięstw.

 • plastikpiokio

  Oceniono 14 razy -4

  pompujcie ten krakowski -odpustowy balonik --jak pęknie to zostanie kupa smrodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX