WTA Indian Wells. Agnieszka Radwańska postraszyła Serenę Williams

Agnieszka Radwańska po dobrym spotkaniu przegrała z Sereną Williams 4:6, 6:7 (1-7) w półfinale turnieju w Indian Wells. Polka od poniedziałku będzie wiceliderką rankingu WTA.

Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

- Agnieszka doskonale wie, jak grać wielkie mecze na dużych imprezach, na dużych stadionach. To będzie świetny pojedynek, szkoda, że nie w finale - mówiła przed meczem Williams (WTA 1), ale można to było wziąć za kurtuazję. Przecież przed półfinałem Australian Open też komplementowała Polkę, a potem ograła ją 6:0, 6:4.

Tym razem mecz miał inny przebieg. Williams zaczęła rozkojarzona, co często jej się zdarza. Psuła piłki, uderzała silnie, ale niecelnie, wolno poruszała się na korcie. Radwańska (WTA 3) wykorzystała to przełamując ją, i wychodząc na prowadzenie 2:0, a po chwili 4:1. Polka mogła prowadzić 5:2, ale Williams zaczęła trafiać regularniej, a po chwili zdołała odrobić straty.

Od stanu 2:4 w pierwszym secie Amerykanka wygrała siedem kolejnych gemów. Potem poczuła się chyba zbyt pewnie, a Radwańska znakomicie to wykorzystała. Polka nie poddała się, jak w niektórych poprzednich meczach z Williams, ale cierpliwie czekała na kryzys rywalki. Doczekała się, odrobiła straty, aż przy stanie 5:5 przełamała Amerykankę.

Tego najlepsza tenisistka świata nie zniosła. Po jednym z udanych zagrań ryknęła na cały kort i znów zaczęła grać jak z nut. Doprowadziła do tie-breaka, w nim oddała Radwańskiej tylko pierwszy punkt i skończyła mecz w dwóch setach.

Spotkanie trwało godzinę i 37 minut. W finale, swoim pierwszym w tym turnieju od 2001 roku, Williams zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką (WTA 15) lub Czeszką Karoliną Pliskovą (WTA 19. Była to dziesiąta porażka Radwańskiej z młodszą z sióstr. Polce udało się wygrać tylko w Pucharze Hopmana i meczu pokazowym.

Radwańska za udział w półfinale otrzyma 251 500 dolarów i 390 punktów rankingowych. Dzięki temu w poniedziałkowym notowaniu WTA będzie drugą rakietą świata. O 75 punktów wyprzedzi Angelique Kerber, która od triumfu w Australian Open wygrała tylko jedno z czterech spotkań.

Fantastyczne akcje Radwańskiej! Co jedna, to ładniejsza! Co za technika! [ZOBACZ]

źródło: Okazje.info

Czy Agnieszka Radwańska pokona Serenę Williams przed końcem kariery?