Sport.pl

Agnieszka Radwańska z zagraniem roku? Aż cztery akcje Polki nominowane

WTA pyta kibiców o zagranie roku. Aż cztery z dziesięciu nominacji to zagrania Agnieszki Radwańskiej. Polka ma szansę po raz kolejny głosami fanów zdobyć to wyróżnienie.
Radwańska to ulubienica tenisowych kibiców. Od lat jej niecodziennie, niesamowite i zaskakujące zagrania są doceniane przez fanów, którzy swoimi kliknięciami na oficjalnej stronie WTA już dwukrotnie - w 2013 i 2014 roku - to jej akcje uznawali za najbardziej efektowne w całym sezonie.

WTA postanowiło podzielić głosowanie na zagranie roku na dwie grupy - w pierwszej (A) znalazły się najlepsze uderzenia z pierwszej części sezonu (do maja), do drugiej (B) trafiły wyróżnione uderzenia z okresu od czerwca do października. W obu grupach są po dwa uderzenia Radwańskiej.

Grupa A

W grupie A znalazły się akcje Radwańskiej z turnieju w Miami, gdzie w meczu z Iriną-Camelią Begu Polka wygrała zacięta wymianę z akcjami przy siatce i lobami oraz z majowego turnieju w Madrycie, gdzie wyróżniono skrót ze starcia z Caroline Wozniacki. Z zagraniami Radwańskiej rywalizują akcje Marii Szarapowej, Simony Halep i Angelique Kerber.Na najlepsze zagranie w grupie A można głosowaćtutaj .

Grupa B

Do grupy B trafiły wymiana Polki z turnieju w Tokio i spotkania z Dominiką Cibulkovą oraz długa akcja zakończona wolejem z finału Masters w Szanghaju, gdzie rywalką Polki była Petra Kvitova. Rywalkami Radwańskiej w grupie B są Simona Halep, Ana Ivanović i Serena WilliamsNa najlepsze zagranie w grupie B można głosowaćtutaj .

Głosowanie w grupach potrwa do 29 listopada. Do finału trafią po dwa zagrania z każdej z grup, te które zdobędą najwięcej głosów, a zbieranie głosów potrwa od 30 listopada do 6 grudnia. Ogłoszenie wyników w poniedziałek 7 grudnia.

Czy Radwańska znów zostanie wyróżniona za zagranie roku?
Więcej o:
Komentarze (5)
Agnieszka Radwańska z zagraniem roku? Aż cztery akcje Polki nominowane
Zaloguj się
 • eurotram

  Oceniono 10 razy 10

  Zaczynam dochodzić do wniosku że może nie powinniśmy za to po niej jeździć,może to jest właśnie jej nisza? Nie jest terminatorem,może nie wygra wielkiego szlema,ale może będzie zapamiętana z innych pozytywnych powodów? Z jednej strony podobne efekty (w sposób zamierzony lub niezamierzony) osiąga Robert Kubica (jeździ bardzo efektownie,na odcinkach dorównuje najlepszym,ale z reguły nie kończy albo zalicza awarię odbierającą szanse na lepsze miejsce),ale z drugiej strony spójrzmy na inną dziedzinę: kolarstwo. Czy ktoś ma pretensje do kolarza,którego celem jest "tylko" zdobycie koszulki w czerwone grochy lub nawet jedynie zwycięstwo etapowe. A przecież on już przystępując do wyścigu na ogół ma świadomość,że nie ma szans na wygraną w generalce. Ale ma swoją niszę i być może nawet dzięki niej zostanie zapamiętany...

 • helwiusz

  Oceniono 1 raz 1

  To nie są "nominacje", to są "zagrania miesiąca" z poszczególnych miesięcy sezonu. Agnieszka czterokrotnie wygrywała ten comiesięczny plebiscyt, więc teraz ma cztery wystąpienia w plebiscycie całorocznym. "Gazeta" robi sensację dnia z czegoś, co było wiadome od dawna.

 • allegropajew

  Oceniono 7 razy 1

  1. W drugim półroczu -- Williams. Po takich zagraniach widać, że jest NAJLEPSZA (choć jej muskulatura daje jej znakomity handicap. Jednak inne babo-chłopy typu Kvitova, Muguruza czy Szarapowa tak zagrać nie są w stanie).

  2. Cibulkova to najpaskudniejsza zawodniczka z czołówki. Nawet Halep wygląda przy niej na ładną i ZWIEWNĄ.

  3. Ana im starsza, tym ŚLICZNIEJSZA. Bestia jej była potrzebna, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wielu mniej lub bardziej ludowych powiedzeniach.

  4. Karolina, oj ta ma pupę, niech ją licho. Tyle że w tenisie to akurat nie pomaga.

  5. Wygra Agnieszka za piłkę z finału Masters.

  Gościula

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX