G.Muguruza
6
6
2
Agnieszka Radwańska przegrała w III rundzie z Hiszpanką Garbine Muguruzą 4:6, 2:6 i pożegnała się z turniejem w Dubaju. Wcześniej Polka narzekała na chorobę.
Radwańska w Dubaju walczyła nie tylko z rywalkami, ale także z chorobą. Podczas meczu w II rundzie z Francuzką Caroliną Garcią wezwała na kort lekarza. Spotkanie wygrała, ale potem tłumaczyła, że nie czuła się najlepiej. - W Polsce panują inne warunki atmosferyczne, tam wszyscy są chorzy. Nie jestem w stu procentach zdrowa - mówiła.

W środę od początku meczu miała spore problemy. Przeszkadzał ponad 32-stopniowy upał, jaki panuje w Dubaju. Muguruza świetnie serwowała, miała także receptę na podanie Polki. Po kilkunastu minutach zrobiło się 5:1. Wtedy Polka zaczęła grać lepiej i wygrała trzy kolejne gemy. Hiszpanka nie pozwoliła jej jednak doprowadzić do wyrównania - przy stanie 5:4 znowu zaczęła mocno serwować i wygrała pierwszą partię.

W drugim secie Radwańska szybko straciła podanie, ale zdołała odrobić stratę i doprowadzić do stanu 2:2. Od tej pory gemy wygrywała już tylko rywalka, która znowu wróciła do mocnego serwisu i głębokich uderzeń pod końcową linię, z którymi Polka miała duże problemy. Po godzinie i 17 minutach Hiszpanka wygrała 6:4, 6:2.

W ćwierćfinale turnieju w Dubaju Muguruza zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Carla Suárez Navarro - Petra Kvitova.