US Open. Peng wyrzuciła Radwańską z turnieju

Rozstawiona z czwórką Agnieszka Radwańska odpadła z US Open. W drugiej rundzie najlepsza polska tenisistka przegrała w dwóch setach z Chinką Shuai Peng 3:6, 4:6. Mecz trwał nieco ponad półtorej godziny.

To kolejny słaby występ Radwańskiej w US Open. Polka jeszcze nigdy w nowojorskim turnieju nie przebrnęła czwartej rundy.

Radwańska mecz zaczęła dobrze. Prowadziła w pierwszym secie 2:0, ale sześć z kolejnych siedmiu gemów wygrała Chinka, dwa razy przełamała Radwańską. Polka nie odnalazła rytmu w drugim secie. W piątym gemie dała się przełamać i straty nie odrobiła do końca meczu.

Już w pierwszej partii dało się zauważyć, że Peng to wybitnie niewygodna rywalka dla Radwańskiej. Choć wcześniej Polka wygrała z nią trzy z czterech meczów, to zawsze były to bardzo męczące pojedynki. Dziś agresja i siła rywalki, która znacznie częściej od naszej reprezentantki podejmowała ryzyko, była jednak dla Radwańskiej nie do przebicia.

W drugim secie Radwańska dała się przełamać już na samym początku. Chinka z powodzeniem dowiozła przewagę do końca partii, w końcówce Polka miała jeszcze break pointa, ale chwilę później to Peng wykorzystała piłkę meczową i zakończyła przygodę naszej tenisistki w ostatnim w tym roku turnieju wielkoszlemowym.