WTA Indian Wells. Radwańska w trzeciej rundzie

Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska pokonała Brytyjkę Heather Watson 6:4, 6:3 w drugiej rundzie turnieju WTA Indian Wells.

Radwańska, która dzień wcześniej świętowała 25. urodziny, większych kłopotów z pokonaniem 134. w światowym rankingu Watson nie miała. Z Brytyjką zmierzyła się po raz trzeci w karierze i odniosła trzecie zwycięstwo. W pierwszej rundzie krakowianka miała wolny los.

Pierwszy set Radwańska zaczęła od prowadzenia 3:0, ale później przegrała cztery z kolejnych pięciu gemów. Nerwy udało jej się opanować i wygrała pierwszą partię 6:4. W drugim secie Brytyjka nie była w stanie wygrać gema przy swoim podaniu - trzy razy przełamywała serwis Radwańskiej, Polka z kolei czterokrotnie wygrywała przy serwisie Watson, sama wygrała dwa gemy.

Kolejną przeciwniczką Radwańskiej będzie Rosjanka Jelena Wiesnina lub Niemka Annika Beck.

W czwartek odpadła młodsza siostra Agnieszki - Urszula, wyeliminowana przez Kanadyjkę Aleksandrę Wozniak 2:6, 0:6. W eliminacjach zakończyły rywalizację Magda Linette i Katarzyna Piter.