Wimbledon. Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie. Szybko, łatwo i przyjemnie

58 minut potrzebowała Agnieszka Radwańska, by awansować do drugiej rundy Wimbledonu. Polka pokonała 116. w rankingu WTA Austriaczkę Yvonne Meusburger 6:1, 6:1.

W pierwszym secie Polka przegrała tylko jednego gema - pierwszego, i to przy własnym serwisie. Przez następne sześć kontrolowała przebieg gry - w swoim stylu nie skracała wymian, od czasu do czasu sprytnie zmieniając tempo i czekając na błąd rywalki. Meusburger często przewidywała dropszoty Radwańskiej, ale większość takich akcji przegrywała. Set skończył się po 34 minutach.

W drugim secie Austriaczka zaczęła popełniać mniej błędów, a Polka coraz częściej musiała się sporo nabiegać, by wygrać punkt. Od czasu do czasu sprytniejsza okazywała się nawet rywalka - jak podczas pięknej wymiany w drugim gemie drugiego seta, gdy Radwańska kapitalnie się broniła, a i tak została przechytrzona pod siatką.

Meusburger nie potrafiła długo utrzymać poziomu gry z początku seta. Radwańska zaczęła świetnie returnować i szybko zrobiło się 4:1. Za chwilę kibice licznie zgromadzeni na korcie numer dwa oklaskiwali zwycięstwo Polki.

W drugiej rundzie najlepsza polska tenisistka zmierzy się z 98. rakietą świata - Mathlide Johansson (Francja), która w trzech setach ograła Timeę Babos z Węgier.

Komplet Polaków w drugiej rundzie

Swoje pierwsze mecze na wimbledońskich kortach do tej pory wygrali wszyscy Polacy - Jerzy Janowicz rozprawił się z Kylem Edmundem , Michał Przysiężny wygrał z Philippem Petzschnerem , Łukasz Kubot nie miał problemów z Andrijewem , a Urszula Radwańska po dramatycznym meczu pokonała Mallory Burdette.

Środa z Wimbledonem w Sport.pl

12.30 (pierwszy mecz na korcie 12) - Jerzy Janowicz - Radek Stepanek

około 15.30 (trzeci mecz na korcie 17) Steve Darcis - Łukasz Kubot

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i na Androida