WTA Miami. Agnieszka Radwańska w III rundzie

Agnieszka Radwańska bez najmniejszych problemów awansowała do III rundy dużego turnieju WTA w Miami. Polka pokonała 6:3, 6:2 S-Wei Hsieh z Tajwanu i wykonała pierwszy krok na drodze do obrony tytułu.

W pierwszym secie Radwańska szybko przełamała rywalkę i po chwili wyszła na prowadzenie 4:1. Atutem Polki był pewny serwis, zarówno pierwszy, jak i drugi, którym seryjnie zdobywała punkty. Gdy wydawało się, że spokojnie zakończy seta, Hsieh wygrała dwa gemy z rzędu. W kolejnych dwóch lepsza po grze na przewagi była Radwańska i wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii Polka już w pełni dominowała na korcie. Szybko objęła prowadzenie 4:0, mimo problemów z serwisem. W całym drugim secie Radwańska trafiała pierwszym podaniem tylko w 29 proc. przypadków, ale miała pewne drugie i była bezkonkurencyjna w wymianach. Mecz zakończyła w godzinę i pięć minut.

W trzeciej rundzie broniąca tytułu sprzed roku Radwańska zagra z Niemką Moną Barthel rozstawioną z numerem 27 lub ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą.