Sport.pl

Tenis. Czy Radwańska zagra w turnieju WTA w Katowicach?

PRZEGLĄD PRASY. W kwietniu 2013 roku po raz pierwszy od trzech lat w Polsce odbędzie się turniej z udziałem czołowych tenisistek świata. - Jeśli stoi za tym [za katowickim turniejem] stara ekipa - ta od nieistniejącego już turnieju w Warszawie - to nasze uczestnictwo w tym przedsięwzięciu można włożyć między bajki - mówi ojciec naszej najlepszej zawodniczki, Robert Radwański.
W niedzielę Polska Agencja Prasowa poinformowała, że w organizację turnieju w katowickim Spodku włączył się Piotr Woźniacki, ojciec Karoliny, byłej liderki rankingu WTA, która reprezentuje Danię. Katowicka impreza w kalendarzu WTA ma zająć miejsce Kopenhagi. Turniej w stolicy Danii odbywał się m.in. za sprawą rodziny Woźniackich.

- Negocjacje trwały długo, można to liczyć w miesiącach. Mamy podpisany list intencyjny. Oczywiście organizacja takiej imprezy będzie się wiązała z finansowym zaangażowaniem miasta - tłumaczyła Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic do spraw sportu.

Według PAP trwają negocjacje z zawodniczkami w sprawie ich udziału w turnieju, a bardzo prawdopodobny jest występ Woźniackiej oraz przyjaźniącej się z nią Agnieszki Radwańskiej.

- Dowiedziałem się o tym z prasy. Podobnie jak Agnieszka i Ula. Podobno toczą się negocjacje w tej sprawie, ale na razie bez naszego udziału - mówi ojciec czwartej tenisistki świata w wywiadzie dla dziennika "Polska"

- Zobaczymy, co z tego wyniknie, już teraz mogę jednak powiedzieć, że jeśli stoi za tym stara ekipa - ta od nieistniejącego już turnieju w Warszawie - to nasze uczestnictwo w tym przedsięwzięciu można włożyć między bajki - dodaje Radwański.

W 2009 roku Radwański miał za złe organizatorom warszawskiego turnieju, że ci wypłacili "startowe" (pieniądze za sam udział w imprezie) największym wówczas gwiazdom, m.in. Marii Szarapowej i Danieli Hantuchovej, a pominęli jego córkę. Kiedy Agnieszka Radwańska wycofała się z zawodów, twierdząc, że jest kontuzjowana, dyrektor turnieju Stefan Makarczyk, ujawnił dziennikarzom treść swojej korespondencji z Radwańskim. Wynikało z niej, że ówczesny trener zawodniczki groził organizatorom, że jeśli Agnieszka nie otrzyma "startowego", jej obóz zgłosi kontuzję i wycofa ją z gry.

Więcej o:
Komentarze (47)
Tenis. Czy Radwańska zagra w turnieju WTA w Katowicach?
Zaloguj się
 • jck12

  Oceniono 52 razy 26

  To że wypłacili startowe zawodniczkom z czołówki to normalne. Agnieszka była wtedy około miejsca 10. i żądanie dla niej startowego było "na wyrost". Symulowanie kontuzji w tenisie to sprawa powszechna i nie mówię że elegancka, ale ujawnianie treści prywatnych rozmów i negocjacji to po prostu buractwo. Ciekawe czy to Ci sami kulturalni ludzie co od "skamlenia" Janowicza Seniora.

  Im więcej słychać o tenisowych decydentach tym bardziej ich poziom zrównuje się z tymi z PZPN.
  --
  grajstacja

 • wislara

  Oceniono 33 razy 23

  Zero wiedzy merytorycznej. Nie bardzo prawdopodobny a niemożliwy jest udział Woźniackiej i Radwańskiej bo obie są w pierwszej 10 rankingu. W turnieju tej rangi tylko 1 zawodniczka może zagrać z pierwszej 10. To po pierwsze. A po drugie Radwanska gra w styczniu w Auckland. A jest to ta sama ranga imprezy co Katowice będzie i zawodniczka z jej rankingiem nie może (według zasad WTA) w tej samej połówce roku zagrać w dwóch tego typu imprezach. Dlatego nie wierze w udział Agi. Co innego Ula powinna nawet liczyć się o finał jeśli myśli o awansie i rozwoju, może to być dla niej szansa. Podobnie dla niżej nowtowanych polek: Piter, Kani itp. Ni siejcie czarnego PR wokół Agi znow!

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 77 razy 19

  nie róbcie pismaki z tego powodu tragedii narodowej ,nie chce grać to nie musi ,już na olimpiadzie nie musiała

 • stanislawzuk

  Oceniono 20 razy 18

  Nie róbcie ludziom wody z mózgu na pewno nie wystąpi w Katowicach i nie chodzi tu o widzimisię Radwańskiego. Agnieszka zgłosiła się do Auckland jak jeszcze nie było Katowic w terminarzu. W Auckland Radwańska jest gwiazdą nr 1 i twarzą tego turnieju i na pewno tam zagra. A że do sierpnia nie może grać w drugim turnieju tej kategori to sprawa jest prosta

 • kibictenisa

  Oceniono 20 razy 10

  Zamiast się cieszyć, że turniej WTA wraca do polski (biorąc pod uwagę, że nie ma w tej chwili w naszym kraju żadnej imprezy ATP to naprawdę niezwykle ważne dla naszego tenisa) zaczyna się szukanie problemów. Polskie tenisistki na stracie na pewno się pojawią i na pewno będzie komu dopingować! A czy zagrają Radwańskiej, czy Wozniacki to czas pokaże. Cieszmy się z tego co mamy :)

  facebook.com/bialo.czerwony.tenis

 • galaxy2099

  Oceniono 9 razy 7

  Swietna reakcja Roberta Radwanskiego. Bo to co zrobil wtedy Makarczyk to zwykle chamstwo. Tacy ludzie juz dawno powinni byc wywaleni na zbity pysk ze sportu. Nadaja sie tylko do lopaty.
  Ale to takie polaczkowate - wychwalac i wyplacac kase wszystkim tylko nie swoim sportowcom. Bo ci przeciez maja zagrac za darmo "dla Polski", "dla kibicow". Premie naleza sie tylko dzialaczom takim jak Makarczyk.
  Dobrze znany polski syf. Mam nadzieje, ze tym razem za organizacje turnieju w katowicach zajma sie profesjonalisci a nie dzialacze-szmaciarze.

  Szarapowa w 2009 roku byla poza wszelkimi rankingami a jednak wyplacono jej kase startowa. Agnieszka byla w TOP 10 a polscy szmaciarze potraktowali ja jak jakiegos podworkowego grajka.
  Wstyd panie Makarczyk

 • spectator_zm

  Oceniono 24 razy 4

  Byłbym bardzo, ale to bardzo zdziwiony, gdyby Radwańska wraz z siostrą zagrały w tym turnieju.
  "Kasa, misiu, kasa!"

 • edza4

  Oceniono 32 razy 2

  Radwańskim uderza woda sodowa do głowy,szkoda że dorosła dziewczyna nie może decydować o sobie tylko we wszystkim wyręcza ją bończuczny tatuś i ciągle woła mało i mało.Już na olimpiadzie pokazała że jej dorosłość to fikcja.

 • dacc

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety ale chyba ktoś specjalnie zrobił wszystko żeby Agnieszka nie wzięła udziału w tym turnieju. Szkoda, no ale Polska to dziki kraj.

  Za to bardzo prawdopodobne że Ula weźmie udział w tym turnieju! Co mnie osobiście bardzo cieszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX