WTA w Pekinie. Radwańska wciąż walczy o trzecie miejsce w rankingu

Agnieszka Radwańska wygrała pierwszy mecz i jest już w III rundzie turnieju WTA w Pekinie. Aby nie oddać trzeciego miejsca w rankingu odpoczywającej w tym tygodniu Serenie Williams, Polka musi obronić zdobyty przed rokiem tytuł.
2
Radwańska wciąż musi bronić trzeciej pozycji w rankingu WTA. Po raz kolejny atakuje ją Serena Williams, która w Pekinie, podobnie jak przed rokiem, nie występuje. Amerykanka nie broni więc punktów, a Radwańska dzięki triumfowi w ubiegłym ma ich do obrony aż tysiąc.

Dochodząc do III rundy Polka obroniła dopiero 140 punktów. Aby nie spaść na czwarte miejsce na liście, musi wygrać turniej. W przypadku porażki w finale, od poniedziałku będzie traciła do Sereny Williams 185 pkt. Bez względu na wyniki turnieju, liderką pozostanie Wiktoria Azarenka.

Polka w meczu III rundy zagra z hiszpańską kwalifikantką Lourdes Dominguez-Lino (WTA 64).

Czy Radwańska zdoła obronić komplet zeszłorocznych punktów? Komentujcie na forum Sport.pl, Facebooku i w sondażu.

Czy Agnieszka Radwańska obroni w Pekinie tytuł?
Komentarze (40)
  • oskar1702

Oceniono 14 razy 8

Naprawde Ci co krytykuja to nie wiedza co mowia. Mam 2 synow, ktorzy graja w tenisa od dziecka po 15-20 godzin w tygodniu. Podobno maja talent a i tak ledwie sie mieszcza w pierwszej 40 w kraju. A Radwanscy maja dwie corki w pierwszej 40 na swiecie! I jeszcze Ula pnie sie do gory. Ogromny szacunek, podziw i serdeczne gratulacje. Niech krytykanci sprawdza swoj ranking swiatowy albo porownaja ranking naszych pilkarzy.

• wyb0r

Oceniono 13 razy 7

w1ktorchmia.blox.pl/2012/10/Pekin.html
    Generalnie mecz mi się podobał. Drugi set był bardzo dobry. Chinka grała znacznie lepiej niż na to wskazywało jej dalekie miejsce w rankingu. Zwłaszcza świetnie grała na początku i końca drugiego seta. Radwańska w drugim secie została zmuszona wyjść (1-3) poza ramy swojej zwykłej mądrej gry. W chwilach zagrożenia w 2 secie Agnieszka popisała się wieloma świetnymi akcjami, zwłaszcza z tzw. odwrotnego forhendu + firmowe skróty, woleje i loby. Pod koniec 2 seta szła walka na noże o tzw mini piłkę meczową w 8 gemie, gem trwał prawie 15 minut, miał wiele równowag, piłek gemowych i break pointów. Chinka grała na swoich absolutnych wyżynach. Komentator mówił. że gra swój najlepszy tenis życia. W końcu grała przed swoją publiką, miała nawet sporo piłek kończących, ale była zbyt mało regularna, aby Agnieszce poważnie zagrozić. Ostatni gem serwisowy Agnieszki na mecz, był już ulgowy do jednej bramki. Mnie zmartwił wielki nowy bandaż na nodze Polki.

• swiatlo

Oceniono 13 razy 5

Agnieszko, nigdy nie czytaj polskich forów internetowych, zwłaszcza na Twój temat.
    Takiego negatywizmu, tałatajstwa i bezinteresownego pieniactwa to nie znajdziesz nigdzie. Takich gó...anych, sfrustrowanych i przegranych trollów, takich internetowych kiboli jak na polskich forach nie znajdziesz nigdzie. Polskie piekło.
    Agnieszko, nie warto dla tych frustratów nawet się starać. Najlepiej jak się wyprowadzisz na Florydę - tak jak Szarapowa i Azarenka. Tam sobie kupisz dom i będziesz grać tylko dla siebie samej. Zostaw ten przegrany naród na samozagładę. Sami sobie taki los zgotowali i na to zasłużyli.

• makromakro

Oceniono 2 razy 2

"Pekin – od jutra będzie jeszcze trudniej"
    Jeszcze – bo pierwsze dwa mecze Agnieszka wygrała nie bez problemów, chociaż obie przeciwniczki zajmują w rankingu pozycje odpowiednio 144 i 64. W obu meczach problemy były diametralnie różnej natury.
    Wczoraj Chinka Zhang, nr 144, grała ofensywnie i nastraszyła...

czytaj: odyseja1948.wordpress.com/

• glupota.nie.boli

Oceniono 10 razy 2

Gazeta z wiadomosciami dla idiotow redagowana przez idiotow.
    Czy jutro bedzie wtorek? Glosuj: tak lub nie? Bedzie padalo?
    Glosuj: tak lub nie.

Pismacy z GW to zalosni durnie. Glosuj: tak czy nie.

• scandic

Jak wygra, będzie super, jak przegra - nic się nie stanie. Już ma bilecik na turniej Masters dla 8 najlepszych zawodniczek sezonu, także czy będzie trzecia, czy piąta i tak ten sezon będzie najlepszy w karierze. Ulka miała być wg moich oczekiwań w pierwszej trzydziestce WTA na koniec sezonu. Jak rozpoczynał się sezon, było to bardzo optymistyczne założenie, bo startowała z dalekiego miejsca drugiej piędziesiątki. Prawie się udało, bo jest 32-ga - wystarczy jej zatem na nieco skromniejszą torebkę, ale i tak najlepszą w życiu... Szkoda, że w Pekinie dała ciała.

• maksionek

Oceniono 1 raz 1

‎"Jutro Na Li – po zwariowanym meczu dzisiaj"
    Mecz był zwariowany, po angielsku “madness and brilliance”. Na Li zaserwowała 16 double faults i 5 asów., bo zmieniła całkowicie ułożenie serwisu, być może, żeby odciążyć ramie. Ponieważ zrobili to z Rodriguezem “w biegu”, czyli pomiędzy Tokio i Pekinem, to drugi serwis gra od...

• hardy01

@henryabor
    Po Twoim komentarzu sądzę, że nigdy pracą zarobkową się nie parałeś. To jest sport zawodowy, każda nieobecność to konkretne straty finansowe, gorsze rozstawienie w turniejach.