Sport.pl

Wimbledon. Radwańska i Williams w liczbach

mf, wtatennis.com
07.07.2012 12:00
A A A

Fot. STEFAN WERMUTH REUTERS

Agnieszka Radwańska zagra z Seren± Williams o wimbledoński tytuł i może zostać pierwsz± Polk±, która wygra turniej wielkoszlemowy. Jeżeli triumfuje Williams, będzie najstarsz± triumfatork± wielkoszlemowej imprezy od 22 lat. Najciekawsze liczby przed sobotnim finałem prezentuje oficjalna strona kobiecych rozgrywek. Zapraszamy do ¶ledzenia relacji Z Czuba i na żywo w sobotę od 15 w Sport.pl.

07.07.2012, godzina 15:00

A.Radwańska

  • na żywo
Liczby Radwańskiej:

0 - tyle wielkoszlemowych tytułów zdobyli w historii polscy tenisi¶ci

1 - Radwańska jest pierwsz± polsk± tenisistk±, która w erze open (po 1968 roku) osi±gnęła finał Wielkiego Szlema (była także pierwsz±, która doszła do półfinału)

1 - Radwańska jako pierwsza Polka: wygrała turniej WTA (w 2007 roku w Sztokholmie), weszła do TOP 10 rankingu (w lipcu 2008), pokonała liderkę rankingu (WoĽniack± w Sydney, w styczniu tego roku) oraz przekroczyła barierę zarobionego miliona dolarów na korcie (na chwilę obecn± zgromadziła ponad 9 milionów dolarów)

2 - bez względu na wynik finału, Polka od poniedziałku będzie jedn± z dwóch najwyżej sklasyfikowanych w rankingu WTA tenisistek. Jeżeli wygra - będzie liderk±, jeżeli przegra, zajmie miejsce za plecami obecnej liderki Wiktorii Azarenki

5 - może zostać pi±t± zawodniczk±, która wygra juniorski i seniorski Wimbledon (po Jones, Susman, Hingis i Mauresmo). Po pierwszy tytuł sięgnęła w 2005 roku

Liczby Williams:

4 - bez względu na sobotni rezultat, Serena awansuje z szóstego miejsca w rankingu na czwarte

4 - tyle pucharów za wygrane na Wimbledonie ma w swojej kolekcji. Daje jej to czwarte miejsce w historii (po Navratilovej - 9, Graf - 7 i Venus Williams - 5)

8 - tyle razy siostry Williams brały udział w grze deblowej na Wimbledonie. Za każdym razem jedna z nich triumfowała w singlu.

10 - tyle wygranych w 10 meczach z zawodniczkami z czołowej pi±tki rankingu odniosła Williams w ostatnim roku. Nie straciła ani jednego seta i zagrała jedynie dwa tie-breaki (oba z Azarenk±)

13 - tyle wielkoszlemowych tytułów ma na koncie Serena. Daje jej to czwarte miejsce na li¶cie wszechczasów (po Graf - 22, Evert i Navratilovej - 18)

18 - dla Amerykanki będzie to osiemnasty finał Wielkiego Szlema. W pierwszych siedemnastu wygrywała 13-krotnie

30 - W przypadku zwycięstwa, Williams zostanie pierwsz± zawodniczk±, która przekroczyła 30 lat, triumfuj±c± w turnieju Wielkiego Szlema. Po raz ostatni dokonała tego Martina Navratilova w 1990 roku na Wimbledonie (miała wtedy 33 lata)

Liczba Radwańskiej lub Williams:

7 - bez względu na wynik finału, będzie to siódma różna triumfatorka w ostatnich siedmiu turniejach wielkoszlemowych (Clijsters, Li, Kvitova, Stosur, Azarenka, Szarapowa, Radwańska lub Williams). Po raz ostatni tak długa seria miała miejsce między Australian Open w 1977 roku, a Wimbledonem w roku kolejnymZobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX