Sport.pl

Turniej WTA w Charleston. Agnieszka Radwańska najwyżej rozstawiona

PAP, jp
01.04.2012 10:55
A A A
Agnieszka Radwańska pokonała Marię Szarapow± w finale w Miami i odniosła największy sukces w karierze!

Agnieszka Radwańska pokonała Marię Szarapow± w finale w Miami i odniosła największy sukces w karierze! (Fot. Andrew Innerarity REUTERS)

Agnieszka Radwańska jest najwyżej rozstawion± tenisistk± w drabince turnieju WTA Tour, który w poniedziałek rusza na kortach ziemnych w amerykańskim Charleston (z pul± nagród 740 tys. dol.). W imprezie wystartuje też młodsza z krakowskich sióstr - Urszula.
W pierwszej rundzie Agnieszka Radwańska ma wolny los. W drugiej zmierzy się z Rosjank± Wier± Duszewin± lub jedn± ze zwyciężczyń kwalifikacji.

Może ni± być np. Marta Domachowska, która w niedzielę będzie walczyć o miejsce w turnieju głównym z Kolumbijk± Marian± Duque-Marino. W pierwszym meczu, w sobotę, pokonała Rumunkę Alexandrę Cadantu 7:5, 2:6, 6:0.

Natomiast Urszula Radwańska zmierzy się w pierwszym spotkaniu w imprezie z Czeszk± Lucie Hradeck±, ubiegłoroczn± triumfatork± wielkoszlemowego Roland Garros w deblu.

Rywalizacja w Charleston toczyć się będzie na amerykańskiej zielonej odmianie kortów ziemnych.

"Jest drug± rakiet± na ¶wiecie" - Amerykańskie media o Agnieszce Radwańskiej


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • dar61

  Oceniono 1 raz 1

  Jedynka?
  Ciekawe, czy zakończyła się era siostrobójczych losowań pierwszych gier Radwańskich latoro¶li ;-)

 • smooch

  0

  Je¶li mnie oczy nie myl±, brakuje Agnieszki w najnowszym rozstawieniu zawodniczek w Charlestonie: www.familycirclecup.com/pages/articles/20120401150436.pdf Czyżby wycofała się z turnieju?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX