WTA w Estoril. Urszula Radwańska odpadła w drugiej rundzie

Urszula Radwańska przegrała w dwóch setach6:4, 6:4 w drugiej rundzie turnieju w Estoril ze Szwedką Johanną Larsson. Polka w imprezie wystartowała dzięki zamrożonemu rankingowi sprzed kontuzji pleców.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Radwańska mecz zaczęła słabo. Już w pierwszym gemie dała się przełamać, później, choć szybko odrobiła straty, znów zaczęła popełniać błędy. Grająca bez błysku, ale dość przyzwoicie Larsson wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim zwyciężyła takim samym stosunkiem gemów.

Polka nie wykorzystała momentami przeciętnej gry rywalki, ale sama też nie grała rewelacyjnie. Polka nie potrafiła przełamać serwisu Larsson, choć miała ku temu liczne okazje. Wykorzystała zaledwie dwie z 13 piłek na przełamanie, rywalka połowę (4/8). Szwedka miała aż osiem podwójnych błędów serwisowych (Radwańska tylko cztery)

Był to drugi mecz obu tenisistek. W pierwszym starciu w 2006 roku , gdy obie były jeszcze juniorkami, Polka pokonała Szwedkę w dwóch setach 6:3, 6:4 podczas turnieju w Fuerteventurze.

Radwańska we wtorek wyeliminowała z turnieju ubiegłoroczną zwyciężczynię Anastasiję Sevastovą. Rozstawiona z numerem czwartym Łotyszka przegrała z Polką w trzech setach. Była to największa niespodzianka pierwszej rundy imprezy w Estoril.

Na samym awansie do drugiej rundy zarobiła 30 punktów do rankingu WTA i 2950 dolarów.

To już trwa ponad 1000 dni. Tyle minęło od ostatniego turniejowego zwycięstwa Agnieszki Radwańskiej ?