ATP World Tour Finals. Kubot i Marach przegrali drugi mecz

Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali drugi mecz podczas ATP World Toru Finals. Polsko-austriacki debel uległ belgijsko-południowoafrkańskiej parze Dick Norman, Wesley Moodie 1:6, 3:6 i jego szanse na wyjście z grupy są już czysto iluzoryczne.

Ściągnij na komórkę grę z Agnieszką Radwańską i zagraj w tenisa! ?

Kubot i Marach zaczęli bardzo obiecująco, bo od przełamania, po tym jak stanie 40:40 serwujący Norman popełnił podwójny błąd serwisowy.

Od tej chwili zaczęła się jednak katastrofa. Polak i Austriak nie potrafili wykorzystać przewagi własnego serwisu i przegrali osiem kolejnych gemów! Obaj grali źle, słabo serwowali, dużo punktów rywale zdobywali po ich niewymuszonych błędach.

Kolejnego gema polsko-austriacka para zdobyła przegrywając już 1:6, 0:2. Przy serwisie Maracha wyszli na prowadzenie 40-0, jednak wygrali dopiero po decydującej piłce.

W grze Kubota i Marach nastąpiła nieznaczna poprawa, a coraz częściej mylił się Norman. Pozwoliło to Polakowi i Austriakowi grać gem za gem, ale wciąż przy serwisie rywali byli bezradni. W ostatnim gemie Norman i Moodie uzyskali drugie w drugim secie przełamanie i po godzinie i ośmiu minutach zakończyli mecz wynikiem 6:1, 6:3.

By zachować jakikolwiek cień szansy na awans, Kubot i Marach muszą liczyć, że w drugim środowym spotkaniu Mahesh Bhupathi Max Myrnyj pokonają w dwóch setach Nenada Zimonjicia i Daniela Nestora. Każdy inny rezultat kończy ich szanse na wyjście z grupy.

W kolejnym, najpewniej już ostatnim mecz, Polak i Austriak zmierzą się w piątek o 19.15 z Zimonjiciem i Nestorem.