ATP w Pekinie: Kubot wygrał z Roddickiem

W pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Pekinie Łukasz Kubot wygrał z Amerykaninem Andym Roddickiem (6. ATP) 6:2, 6:4

Łukasz Kubot wygrał z jednym z najlepszych tenisistów świata - Amerykaninem Andym Roddickiem 6:2, 6:4 w meczu pierwszej rundy turnieju ATP Tour na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 2,1 mln dolarów). Spotkanie trwało zaledwie godzinę i 22 minuty.

Kubot w najnowszym notowaniu rankingu ATP zajmuje 143. miejsce, a Roddick jest szósty. Przed rokiem Amerykanin triumfował w Pekinie. Ma też na koncie 26 zwycięstw w innych turniejach, a po wygranej w US Open w 2003 roku był krótko liderem listy światowej.

Polak awansował do turnieju głównego z kwalifikacji, ale nie przestraszył się bardziej utytułowanego rywala. W pierwszym secie mocno serwował i choć przytrafiło mu się kilka podwójnych błędów, to jednak pewnie zdobywał kolejne punkty. Co więcej - zdołał trzykrotnie przełamać przeciwnika.

Drugi set rozpoczął się od odważnych ataków Roddicka. Amerykanin prowadził 3:1, a później 4:3. Na więcej nie było go stać. Kubot wyrównał przy własnym podaniu, a następnie zdobył punkt przy serwisie rywala. W dziesiątym gemie nie oddał Roddickowi nawet jednej piłki - po czterech krótkich akcjach mógł się cieszyć z jednego z największych sukcesów w karierze.

Porażka z Polakiem to poważny cios dla Roddicka, który walczy o prawo gry w finale ATP Tour w Londynie. Amerykanin straci jednak dużo punktów rankingowych (obecnie ma 4320), a o miejsce rywalizują z nim Hiszpan Fernando Verdasco (2930), Chilijczyk Fernando Gonzalez (2645), Szwed Robin Soderling (2475) i Rosjanin Nikołaj Dawidienko (2405).