Liga Europejska: Boruc kiksuje, Piszczek strzela dla Herthy

Hapoel Tel Awiw pokonał w pierwszej kolejce Ligi Europejskiej Celtic Glasgow 2:1. Fatalny błąd przy bramce wyrównującej popełnił Artur Boruc. Hertha Berlin zremisowała z Ventspilsem 1:1. Gola dla niemieckiego zespołu zdobył Łukasz Piszczek.

Sprawdź wszystkie wyniki Ligi Europejskiej ?

Do przerwy Celtic prowadził na wyjeździe 1:0 po golu Samarasa.

W 75 min. katastrofalny błąd popełnił jednak dobrze broniący przez cały mecz Boruc. Próbował wybić krosową piłkę nogą, ale skiksował i podał ją prosto do Vucicevica, który wpakował futbolówkę do siatki z ok. 10 m. W 88 min. drugiego gola dla gospodarzy dorzucił Lala.

Bramki z meczu Hapoel - Celtic zobaczysz tutaj ?

Szkoci byli dużo lepsi, ale popełnili za dużo błędów w obronie.

Kontrowersyjna strategia przygotowań do meczu stosowana przez trenera gospodarzy, polegająca na pozalepianiu ścian w szatni zdjęciami piłkarzy Celtiku, opłaciła się.

W drugim meczu grupy C Rapid Wiedeń pokonał Hambrug 3:0.

Piszczek strzela dla Herthy

Polak otworzył wynik meczu w 34 min. Już trzy minuty po przerwie wyrównał jednak Gauracs.

W obozie Herthy przed czwartkowym meczem z powodu plagi kontuzji panował ogromny niepokój. Na mecz z Łotyszami gotowych do gry było tylko 17 zawodników.

Remis Herthy i gol Piszczka zobacz na Z czuba.tv ?

Zabrakło Gojko Kacara, a także pomocników Floriana Kringego i Patricka Eberta, a także napastnika Artura Wichniarka. Wszyscy nabawili się kontuzji.

Sytuacja była tak dramatyczna, że w skład włączony został Raffael, mimo że dopiero wyleczył złamany łokieć.

W drugim meczu grupy D Heerenveen przegrał 2:3 ze Sportingiem, dla którego hat-tricka zdobył Liedson.