Brytyjska prasa: Boruc uratował Celtic

Brytyjskie media są pod wrażeniem występu Artura Boruca w wygranym 1:0 meczu z Hibernian. - Zapewnił 3 punkty grającemu w dziesiątkę Celticowi - napisał Herald Scotland.

Zobacz paradę Boruca na Z czuba.tv ?

Daily Mail

Pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej Celtic znalazł się pod naporem rywali. Artur Boruc najpierw popisał się świetną obroną strzału Riordana, a następnie zapierająca dech paradą przy próbie Davida Wotherspoona.

Herald Scotland

Trener musi podziękować Borucowi za uratowanie skromnego zwycięstwa, gdy ten wybił końcami palców piłkę na prawy słupek po niesamowitym strzale Wotherspoona

- Jak zwykle, polski bramkarz uratował zespół. Zapewnił 3 punkty grającemu w dziesiątkę Celticowi dzięki znakomitemu występowi- napisała gazeta o Borucu oceniając go na 8 w 10-stopniowej skali (najwyżej w zespole).

The Sun

Artur Boruc w zapierający dech w piersiach sposób zatrzymał uderzenie Wotherspoona. - Artur jest tu właśnie po to by bronić takie strzały. To jego praca i wywiązuje się z niej naprawdę dobrze - powiedział trener Celticu Tony Mowbray. - Uważam że jest jednym z najlepszych bramkarzy świata - dodał.

Independent

Po przerwie Hibernian robili wszystko co tylko mogli by doprowadzić do remisu. Punktem kulminacyjnym było uderzenie 19-letniego Davida Wotherspoona, który uderzył podkreconą piłkę opadającą prosto w górny róg bramki Celticu. Boruc był jednak na miejscu i wybił piłkę na dalszy słupek końcówkami palców.

Scotsman.com

Hibernians próbowali wyrównać. Najbliżej był But David Wotherspoon, którego wolej z ponad 30 metrów został w świetnym stylu wybity przez Boruca.