Kubot w finale debla w Belgradzie!

Łukasz Kubot

Łukasz Kubot (Fot. DARKO VOJINOVIC AP)

Łukosz Kubot grający w parze z Austriakiem Olivierem Marachem w półfinale pokonali holendersko-słowacki duet Rogier Wassen i Igor Zelenay w dwóch setach 7:5, 6:2. W finale polsko-austriacka para zmierzy się ze Szwedem Johanem Brunstromem i Jeanem-Julienem Rojerem z Antyli Holenderskich.
W pierwszym bardzo zaciętym secie Kubot z Marachem raz przełamali podanie rywali, chwilę później holendersko-słowacki duet przełamał serwis polsko-austriackiej pary. Dopiero w ostatnim gemie Kubot z Marachem przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Set numer dwa w całości przebiegał pod dyktando polsko-austriackiej pary. Wessen z Zelenay'em byli w stanie urwać tylko dwa gemy.

W Belgradzie Kubot z Marachem zagrają w trzecim w tym sezonie finale turnieju rangi ATP. Wcześniej wygrali zawody w Casablance oraz przegrali w Acapulco. Początek finałowego spotkania zaplanowano na godzinę 19.00.

Kubot z Djokoviciem w finale singla - czytaj tutaj »