Kubot odpadł w półfinale debla

Łukasz Kubot i Oliver Marach nie zdołali osiągnąć finału turnieju Brasil Open. W nocy z piątku na sobotę polsko-austriacka para uległa Marcelowi Granollersowi oraz Tommiemu Robredo 3:6, 6:3, 7-10.
Kubot i Marach w brazylijskim Costa do Sauipe zostali rozstawieni z numerem drugim, a dwa pierwsze mecze w turnieju wygrali bez straty seta. Ta dobra passa skończyła się w rywalizacji półfinałowej. Grający z ?czwórką? Hiszpanie w pierwszym secie obronili wszystkie trzy z break pointy, a wykorzystując jedną z czterech szans na przełamanie, zapisali tą partię na swoją korzyść.

Polsko-austriacki debel zdołał wyrównać stan rywalizacji. W drugim secie doszło do trzech breaków, a dwa z nich padły łupem Kubota oraz Marach. Tie break meczowy należał jednak do Granollersa i Robredo, który wygrali go 10:6. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia minut.

Drugą parę finałową turnieju Brasil Open stanowią Lucas Arnold Ker i Juan Monaco. Argentyńczycy w piątym dniu zmagań pokonali Hiszpanów Oscara Hernandeza oraz Alberta Montanesa 6:4, 6:3.

Łukasz Kubot w Costa do Sauipe osiągnął drugą rundę singla, za którą zainkasuje osiem tysięcy dolarów oraz dwadzieścia punktów rankingowych. Pochodzący z Bolesławca tenisista oraz Austriak za półfinał debla podzielą pomiędzy siebie 8 600 dolarów, a także otrzymają po 90 punktów.

Wynik półfinału:

M. Granollers, T. Robredo (Hiszpania, 4) - Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 2) 6:3, 3:6, 10-6