Turniej ATP w Costa do Sauipe: Porażka Kubota w 2. rundzie

Łukasz Kubot przegrał w drugiej rundzie Brasil Open z reprezentantem gospodarzy Thomazem Belluccim 7:5, 4:6, 4:6. Polski tenisista awansował natomiast do ćwierćfinału rywalizacji deblowej

Spotkanie Kubota z pierwszą rakietą Brazylii trwało dwie godziny oraz dwadzieścia dziewięć minut, a nasz tenisista miał duże szanse zakończyć je po własnej myśli. W pierwszym secie Bellucci mimo ośmiu asów dwukrotnie przegrał własne podanie, nie wytrzymując przede wszystkim presji serwując przy stanie 5:6. W drugim secie reprezentant gospodarzy miał co prawda znacznie niższą skuteczność trafionego pierwszego podania, ale nie dopuścił Kubota do ani jednego break pointa, samemu zdobywając jedno przełamanie.

W pierwszej fazie decydującej odsłony obaj tenisiści wywalczyli po jednym breaku. Końcówka spotkania należała jednak do gorąco dopingowanego Bellucciego. Brazylijczyk od stanu 3:4 wygrał trzy kolejne gemy, zapewniając sobie tym samym udział w ćwierćfinale imprezy. W tym zagra z byłym liderem rankingu ATP, Juanem Carlosem Ferrero. Hiszpan oddał tylko trzy gemy Argentyńczykowi Brianowi Dabulowi.

Obok Ferrero w najlepszej ósemce turnieju w Costa do Sauipe jest jeszcze trzech innych Hiszpanów. Obrońca tytułu Nicolas Almagro pokonał Martina Vassallo Arguello 6:4, 6:4. Rozstawiony z numerem dwa Tomm Robredo w sześćdziesiąt cztery minuty rozprawił się z Fabio Fogninim, oddając rywalowi po dwa gemy w każdym z setów. Grono tenisistów hiszpańskich w ćwierćfinale imprezy uzupełnił Albert Martin, który wyeliminował rozstawionego z numerem siedem Nicolasa Devildera, zwyciężając 6:2, 7:6(4).

Łukasz Kubot, pomimo porażki z Thomazem Belluccim, nie żegna się jeszcze z Costa do Sauipe. Polak oraz Austriak Oliver Marach w pierwszej rundzie gry podwójnej pokonali Nicolasa Almagro i Rubena Ramireza Hidalgo 6:4, 6:4. Półfinaliści Australian Open wykorzystali w tym meczu cztery z jedenastu szans na przełamanie, dwa razy tracąc swój serwis. Rozstawieni z numerem dwa Kubot i Marach w ćwierćfinale zagrają z Ivanem Navarro i Martinem Vassallo Arguello.

Wyniki drugiej rundy:

Thomaz Bellucci (Brazylia) - Łukasz Kubot (Polska, Q) 5:7, 6:4, 6:4 Nicolas Almagro (Hiszpania, 1) - Martin Vassallo Arguello (Argentyna) 6:4, 6:4 Jose Acasuso (Argentyna, 4) - Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:3, 6:2 Eduardo Schwank (Argentyna) - Rui Machado (Portugalia, Q) 2:6, 7:6(4), 7:6(6) Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Brian Dabul (Argentyna) 6:1, 6:2 Tommy Robredo (Hiszpania, 2) - Fabio Fognini (Włochy) 6:2, 6:2 Fernando Gil (Portugalia) - Marcel Granollers (Hiszpania, 5) 7:5, 3:6, 6:3 Alberto Martin (Hiszpania) - Nicolas Devilder (Francja, 7) 6:2, 7:6(4)

Wynik pierwszej rundy debla:

Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 2) - N. Almagro, R. Ramirez Hidalgo (Hiszpania) 6:4, 6:4