Sport.pl

Nie ma sponsora, Włoszczowska wyjeżdża

PRZEGLĄD PRASY. Wycofał się sponsor tytularny grupy kolarskiej MTB. Tym samym wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, Maja Włoszczowska została bez pieniędzy i musi szukać sobie nowej grupy - najpewniej za granicą
Ministrzyni Olimpijska nie chce powrotu Armstronga »

Trener srebrnej medalistki z Pekinu, Tadeusz Piątek załamany. Wycofanie się firmy Halls oznacza, że rozpadnie się grupa mozolnie montowana przez lata. A co gorsza, jeśli tak się stanie jego zdaniem za cztery lata w Londynie w tej dyscyplinie sportu medali spodziewać się nie można. Zdaniem Piątka Włoszczowska tylko w Polsce znajdzie dogodne warunki do przygotować a jeśli wyjedzie, starci szanse na rozwój.

Sama zainteresowana wydaje się nie mieć wyboru. - Biorę pod uwagę trzy opcje. Po pierwsze Merida, gdzie jeździła Gunn-Rita Dahle, ale Norweżka zaszła w ciążę i chyba jakiejś zawodniczki z czołówki będą potrzebować. Druga opcja to Orbea, gdzie kiedyś jeździł Marek Galiński. Zresztą oni już kiedyś byli zainteresowani pozyskaniem mnie. Jest jeszcze amerykańska Luna. Tyle, że oni jeżdżą głównie w USA, a nie chciałabym się przeprowadzać - wylicza Maja.

Więcej o: