Sport.pl

Smuda ma pomysł na kadrę

PRZEGLĄD PRASY. Trener Lecha Poznań twierdzi, że wie, czego potrzeba reprezentacji Polski, by osiągała sukcesy. - Wystarczy wybrać ludzi, dobrać do nich odpowiednią taktykę i wio do przodu - mówi w ?Dzienniku? Smuda.
Franciszek Smuda już dwukrotnie miał szansę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Za pierwszym razem odmówił, za drugim wybrano innego kandydata. - Teraz już bym się zdecydował. Nie to co kiedyś. Co tu dużo mówić, kiedyś broniłem się przed wyborem - mówi trener poznańskiego Lecha.

Smuda ma bardzo prostą receptę na uzdrowienie polskiej kadry. - Wystarczy wybrać ludzi, dobrać do nich odpowiednią taktykę i wio do przodu. A ja wiem, że do mojej taktyki znalezieniu ludzi do pestka - twierdzi trener.

Gra jego reprezentacji miałaby wyglądać tak jak zespołów, które prowadził. Uważa, że gra powinna być oparta na pressingu i grze do przodu. - Ja brzydzę się futbolem defensywnym - mówi Smuda.

Beenhakker docenił ładny styl gry Lecha Poznań podsumowując rundę rewanżową w ekstraklasie. -Czyli może mnie namaścił na swojego następcę (śmiech)? - żartuje Smuda.

Tyrała chce grać dla Polski  »