Boks. Adamek z Głazkowem w marcu

Tomasz Adamek

Tomasz Adamek (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Do walki Tomasza Adamka (49-2, 29 KO) z niepokonanym Wiaczesławem Głazkowem (16-0-1, 11 KO) dojdzie 15 marca! Stawką tej potyczki będzie drugie miejsce w rankingu federacji IBF wagi ciężkiej. Wszystko potwierdził Egis Klimas, menedżer Ukraińca.
- Tak, wszystko jest już zaklepane - przyznał Klimas.

Przypomnijmy, iż obaj pięściarze kiedyś przesparowali z sobą kilka rund, a 16 listopada mieli skrzyżować rękawice w oficjalnym boju. Niestety kilka dni przed startem popularny "Góral" rozchorował się i ostatecznie wycofał z programu gali w Veronie. W zastępstwie za Polaka szybko sprowadzono twardego Garretta Wilsona. Ten postawił trudne warunki, nawet pomimo faktu, że przegrał dość wysoko na punkty z Głazkowem.

- Co ja mogę zrobić? Jest jak jest i nic na to nie poradzę. Widocznie tak miało być - mówił wtedy Adamek. Ale już wtedy zapowiedział, że chciałby w przyszłości stanąć oko w oko z Ukraińcem. I dopiął swego.

W kończącym się roku nasz rodak stoczył tylko jeden pojedynek. Po dłuższym odpoczynku po szalonym sezonie 2012 wypunktował gładko na początku sierpnia Dominicka Guinna.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Zobacz także
 • Artur Szpilka. Relacja Boks. Trener Kliczki o Szpilka vs Jennings: Szanse 50 na 50
 • Krzysztof "Diablo" Włodarczyk Boks. Walka Włodarczyka wyróżniona przez WBC
 • Artur Szpilka Szpilka: Będę go tłukł, aż padnie
Komentarze (11)
Boks. Adamek z Głazkowem w marcu
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 4 razy 2

  Wiadomo kiedy, ale nie wiadomo po co! Przecież po ryju może oberwać na każdej ulicy w Ciupago.

 • davy

  Oceniono 4 razy 2

  Tomek, jak tylko ci zatejpują buty, wpiszą odpowiednią kwotę pieniążków na kontrakcie, Mati Borek zadzwoni żeby szybki wywiad zrobić i oczywiście jak ten Najwyższy pozwoli to już wkrótce bendziesz miszczem świata. Powodzenia. ;)

 • wolfspider

  Oceniono 13 razy 1

  Adamek ma problem o którym wszyscy wiedzą ale nikt głośno powiedzieć nie chce.

 • janus-z333

  Oceniono 12 razy 0

  Głazkow w jednym z programów na temat boksu,został nazwany przez Janusza Pinderę,bokser bez znaczących sukcesów.Oglądałem tego boksera wielokrotnie,człowiek o wielkim talencie i ciosie jak uderzenie młotem.Czy Adamek przerwie pasmo sukcesów Głazkowa?,myślę że przegra nasz Tomasz przez ciężki nokaut.Adamek liczył się w niższej wadze,choć po tytuł sięgnął mając za przeciwników emerytów,dla których tytuł był sprawą drugorzędną,liczyły się pieniądze ,które roztrwonili w latach swojej świetności.Gdy słyszę słowa zachwytu nad Adamkiem,zawsze przychodzi mi na myśl powiedzenie"Jak się nie ma ,co się lubi,to się lubi co się ma".

 • bambuss

  Oceniono 3 razy -1

  Anthony Joshua niedługo w ciężkiej namiesza.

 • izydor43

  Oceniono 5 razy -1

  dawno o tym rozmodlonym kato bokserze nie było ani widu ani slychu .

 • laure-sainclair

  Oceniono 10 razy -2

  Adamek jest cienki jak dupa węża, jak sik komara. Powinien go pierwszy lepszy dobry pięściarz wbić w dechy w drugiej rundzie. Dlaczego w drugiej? żeby po pierwszej głupol myślał, że wszystko jest O.K.

 • cezar85

  Oceniono 6 razy -2

  co się z tobą stało chłopie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX