Sport.pl

WTA Championships. Radwańska poznała rywalki

Agnieszka Radwańska poznała rywalki, z którymi zmierzy się w rozpoczynającym się we wtorek turnieju masters WTA Championships w Stambule. Polka trafiła do Grupy Czerwonej razem z Sereną Williams, Petrą Kvitovą i Angelique Kerber.
W Grupie Białej będą grały ze sobą Wiktoria Azarenka, Na Li, Sara Errani i Jelena Janković. Do dalszej fazy kończącego sezon turnieju awansują po dwie najlepsze zawodniczki z każdej z grup.

W ubiegłym roku Radwańska w Stambule dotarła do półfinału, gdzie uległa Serenie Williams 2:6, 1:6. Teraz o powtórzenie sukcesu będzie bardzo ciężko. Z Sereną Williams i Petrą Kvitovą Polka ma ujemny bilans. Z Amerykanką przegrała wszystkie siedem oficjalnych spotkań, a z Czeszką wygrała tylko jedno na pięć rozegranych. Tylko z Kerber Polka wygrała więcej meczów niż przegrała. Zanotowała pięć zwycięstw w ośmiu spotkaniach.

W turnieju masters gra osiem najlepszych zawodniczek sezonu. Pod nieobecność kontuzjowanej Marii Szarpowej, czwarta na świecie Polka jest rozstawiona z numerem trzecim.

Grupa Czerwona: Serena Williams (USA, 1), Agnieszka Radwańska (Polska, 3), Petra Kvitova (Czechy, 5), Angelique Kerber (Niemcy, 8)

Grupa Biała: Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2), Na Li (Chiny, 4), Sara Errani (Włochy, 6), Jelena Janković (Serbia, 7).

Więcej o:
Komentarze (67)
WTA Championships. Radwańska poznała rywalki
Zaloguj się
 • malpa.r

  Oceniono 88 razy 72

  Raz jest szczęście, raz jest pech. Na pewno Errani zamiast Kvitovej i Azarenka zamiast Sereny byłyby lepsze, ale nie ma co gdybać, tylko trzeba grać z tym, kogo los przydzielił. Pozytywne nastawienie do meczu jest ważniejsze, niż wynik losowania

 • kordian1849

  Oceniono 118 razy 64

  Według dziennikarza Gazety Wyborczej to losowanie jest fatalne, bo on oczekiwał, że Agnieszka Radwańska zagra z w grupe z Urszulą Radwańską, Katarzyną Piter i z Michałem Przysiężnym.

  Proszę go jakoś pocieszyć.

 • tom-ish

  Oceniono 63 razy 57

  Tu gra osiem najlepszych rakiet świata, trudno o dużo lepsze albo dużo gorsze losowanie, a już pisanie o fatalnym jest grubą przesadą. A z Williams kiedyś w końcu będzie trzeba wygrać, jak nie w wielkim szlemie, to może w masters się uda?

 • lavenders27

  Oceniono 56 razy 44

  Ona przynajmniej nie przegrywa z kelnerkami z San Marino....

 • wydeusz

  Oceniono 119 razy 39

  "Fatalne losowanie?" Rzeczywiscie, nie ma zadnej konkurentki z drugiej setki rankingu WTA!

 • jarsal

  Oceniono 56 razy 38

  Jak chce się być mistrzem to trzeba q.wa grać a nie liczyć na losowania.

 • zwid

  Oceniono 51 razy 27

  To jest złe losowanie?
  Z Wiliams chociaż walczy i całkiem nieźle wypada. Z Azaerenką dostaje tylko regularne, bezlitosne lanie.

 • zeldox

  Oceniono 79 razy 19

  Losowanie jest świetne. Z Na Li, Azarenką i Errani zwykle przegrywała, z Kerber i Kvitovą ma sznasę wygrać. Z Sereną nikt nie wygra.

 • antypist

  Oceniono 17 razy 15

  jeżeli jest rzeczywiście czwartą rakietą świata to powinna wyjść z każdej grupy (na drugim miejscu) i jak zwykle przegrać w półfinale z Williams albo Azarenką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX