WTA Stanford. Urszula Radwańska odpadła z Cibulkovą w ćwierćfinale

Urszula Radwańska przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA w Stanford z Dominiką Cibulkovą 5:7, 3:6 i odpadła z turnieju. Polkę stać było zaledwie na jeden krótki przebłysk świetnej gry w pierwszym secie.
2
Cibulkova od początku meczu grała dużo agresywniej i sprawnie spychała Polkę do defensywy. Szybko doprowadziła do stanu 5:1 w pierwszym secie i wszystko wskazywało na to, że to będzie łatwy mecz dla Słowaczki. Wtedy jednak przebudziła się Polka, która wygrała cztery kolejne gemy i doprowadziła do remisu.

Niestety, był to pierwszy i ostatni przebłysk młodszej z sióstr Radwańskich w tym meczu. W kolejnych dwóch gemach Cibulkova była już lepsza i wygrała pierwszego seta.

Jedno przebudzenie Radwańskiej nie wystarczyło. Tak relacjonowaliśmy dla Was to spotkanie NA ŻYWO

W drugiej partii Polka wciąż nie była w stanie znaleźć sposobu na dobrze grającą Słowaczkę. Popełniała proste błędy, a gdy podejmowała ryzyko, przeważnie posyłała piłkę w aut. Cibulkova wykorzystywała każde zawahanie rywalki, grając bardzo siłowo, i w końcu wygrała drugiego seta do trzech, a całe spotkanie 5:7 3:6.

W półfinale Cibulkova zagra z Rumunką Soraną Cirsteą. W turnieju wciąż jest Agnieszka Radwańska, która w swoim ćwierćfinale zagra z Warwarą Lepczenko.