Bundesliga. Przebojowy Błaszczykowski, Lewandowski poniżej swojego poziomu

Serwis Goal.com ocenił zawodników po meczu Borussii Dortmund z Greuther Fuerth (6:1). Na zawodnika spotkania został wybrany Mario Goetze, który strzelił dwa gole i został zmieniony w połowie. Świetne spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski. Robert Lewandowski strzelił bramkę, ale jak pisze Goal.com, zagrał poniżej swojego poziomu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Borussia Dortmund pokonała ostatnią drużynę Bundesligi Greuther Fuerth 6:1. W jedenastym meczu z rzędu gola zdobył Robert Lewandowski, który zmierza po koronę króla strzelców. Ma już 22 bramki. Gola strzelił również Jakub Błaszczykowski, który zaliczył trzy asysty. Na trybunach był trener Realu Madryt José Mourinho.

Serwis goal.com ocenił zawodników po meczu.

Łukasz Piszczek 3/5

Dobra kombinacyjna gra z Błaszczykowskim przez całe spotkanie. Dzięki nim na prawym skrzydle było gorąco.

Mario Goetze 4,5/5 - gracz meczu

Grał 45 minut, ale przez ten czas 20-latek pokazał klasę. Rozpoczął strzelanie Borussii w 12. minucie, później zdobył drugą bramkę po jednej z siejących spustoszenie akcji.

Jakub Błaszczykowski 4/5

Przebojowe akcje na prawym skrzydle. Co chwila wpadał w pole karne rywali. Sprawił im mnóstwo kłopotów. Zakończył mecz z jedną bramką - po bohaterskiej główce - i trzema asystami.

Robert Lewandowski 3/5

Napastnik pokazał kilka dobrych zagrań, ale do 80. minuty nie był w stanie zdobyć bramki. Trafił nawet w poprzeczkę, ale nie grał tak dobrze jak zwykle.

Borussia po 29 spotkaniach ma 58 punktów. Mistrzem został Bayern. Trzeci Bayer Leverkusen traci do Borussii osiem punktów, ale ma jedno spotkanie mniej.

Pierwszy półfinał Ligi Mistrzów Borussia - Real 24 kwietnia. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live od 20.45.