Sport.pl

MŚ narciarstwo klasyczne. Druga szansa Stocha na medal

PAP, borzech
28.02.2013 , aktualizacja: 28.02.2013 09:29
A A A Drukuj
Kamil Stoch

Kamil Stoch (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

W czwartek w narciarskich mistrzostwach świata w Val di Fiemme uwagę kibiców przyciągnie przede wszystkim indywidualny konkurs na dużej skoczni, w którym szansę na medal ma Kamil Stoch. Relacja Z Czuba i Na Żywo z konkursu od godziny 17 na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE na androida.
Stoch będzie miał okazję do rewanżu po nieudanym konkursie na obiekcie HS 106. Polak po pierwszej serii był drugi, ale po zepsutym finałowym skoku spadł na ósme miejsce.

- Nie mam się już co czaić. Niepowodzenie na średniej skoczni dużo mnie nauczyło. Plan jest prosty. Po prostu muszę odpalić wszystko, co mam najlepsze - powiedział Stoch po środowych kwalifikacjach.

W gronie faworytów 25-letniego zakopiańczyka widzą m.in. broniący tytułu sprzed dwóch lat z Oslo Austriak Gregor Schlierenzauer oraz Adam Małysz, który przyjechał do Predazzo. W czwartek mija dokładnie 10 lat, gdy "Orzeł z Wisły" zdobył drugi złoty medal w MŚ, które także rozgrywane były w Val di Fiemme.

- Ta skocznia jest szczęśliwa nie tylko dla mnie, ale również dla Kamila. W ubiegłym roku wygrał tu zawody Pucharu Świata. Wierzę, że i tym razem stanie na podium - ocenił Małysz, który w gronie medalistów widzi także triumfatora z poprzedniego konkursu Norwega Andersa Bardala oraz Thomasa Morgensterna.

- Taka prognoza mi bardzo pasuje - przyznał Austriak.Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX