Turniej WTA w Sydney. Woźniacka pokonana, Radwańska w półfinale!

Agnieszka Radwańska pokonała numer 1 światowego rankingu - Karolinę Woźniacką! W ćwierćfinale turnieju WTA w Sydney Polka okazała się lepsza od swojej przyjaciółki, dzięki czemu w półfinale imprezy w nocy ze środy na czwartek zmierzy się z Wiktorią Azarenką. Relacja po meczu na Sport.pl

"Radwańska wygrała długimi, wyniszczającymi wymianami" - tak relacjonowaliśmy Z Czuba i na żywo ?

'Radwańska wygrała, bo była lepsza. To może być jej rok!' Radwańska od początku meczu próbowała grać bardzo agresywnie, często atakując przy linii i schodząc bliżej siatki. Jednak bardzo regularna i świetna w defensywie Woźniacka zdecydowanie wygrała pierwszego seta.

Pod koniec drugiej partii Polka miała pięć piłek setowych, jednak fantastyczne obrony Woźniackiej długo nie pozwalały Radwańskiej doprowadzić do remisu. Ostatecznie Polka wykorzystała piłkę nr 6 i wygrała seta 7:5.

Ostatni set to już zdecydowana dominacja Radwańskiej, która wykorzystała słabszą postawę rywalki i wygrała 6:2. Było to pierwsze w karierze Polki zwycięstwo nad numerem 1 światowego rankingu WTA.

Był to siódmy pojedynek starszej z sióstr Radwańskich z Wozniacki, ale Polka odniosła dopiero drugie zwycięstwo - poprzednio okazała się lepsza za pierwszym razem, w lipcu 2007 roku w Sztokholmie.

Dunka ma w dorobku 18 turniejowych zwycięstw - przy siedmiu po stronie Polki - oraz blisko 12 milionów dolarów zarobionych w karierze (krakowianka wygrała dotychczas prawie siedem milionów).

21-latka z Odense jest numerem jeden na świecie 65. tydzień, a prowadzi w klasyfikacji nieprzerwanie od lutego ubiegłego roku. Po raz pierwszy została liderką 11 października 2010 r., po czym na krótko wyprzedzały ją Amerykanka Serena Williams i Belgijka Kim Clijsters.

Awans do półfinału dał Radwańskiej premię w wysokości 30 510 dolarów oraz 200 punktów do rankingu. W półfinale rywalką Radwańskiej będzie Białorusinka Azarenka, która pokonała francuską tenisistkę Marion Bartoli (8.) 7:5, 6:4.

Specjalny serwis Sport.pl - wszystko o tenisie ?

Serena Williams znów cierpi. Co z Australian Open?