ATP Montpellier. Janowicz ograł Simona. Jest półfinał

Jerzy Janowicz pokonał w ćwierćfinale turnieju w Montpellier w dwóch setach rozstawionego z numerem drugim Francuza Gillesa Simona 6:2, 7:5. O finał Polak zagra ze zwycięzcą meczu Kohlschreiber - Sousa.

Janowicz nie zagrał wielkiego meczu, popełnił sporo błędów, ale to Simon, 19. tenisista w światowym rankingu, grał o wiele gorzej. Polak wygrał nadspodziewanie łatwo pierwszego seta, trzykrotnie przełamując podanie Francuza. Więcej emocji było w drugiej partii - tu przez dziesięć gemów obaj tenisiści bronili swojego serwisu, raz w tarapaty wpadł Janowicz, ale piłkę setową obronił. Polak skuteczniej zaczął grać w decydujących momentach - najpierw przełamał serwis Simona, a potem wygrał swoje podanie do zera.

Janowicz awansował do półfinału turnieju w Montpellier. Jego rywala wyłoni pojedynek Kohlschreiber - Sousa.

Tych zdjęć sportowcy mogą się trochę wstydzić. Jak wyglądali w dzieciństwie?