ATP Rotterdam. Półfinał nie dla Jerzego Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał w ćwierćfinale turnieju w Rotterdamie z rozstawionym z trójką Czechem Tomasem Berdychem (ATP 3) 7:6, 2:6, 4:6.

Był to trzeci pojedynek Polaka z Czechem i trzeci raz Polak wygrał jednego seta po tie-breaku, ale zwycięstwa w meczu nie udało mu się odnieść. Z siódmym w rankingu światowym Berdychem sklasyfikowany 13 pozycji niżej łodzianin stoczył zacięty i emocjonujący pojedynek, ale popełnił za dużo błędów, m.in. 10 podwójnych przy serwisie, w drugiej i trzeciej partii.

Berdych miał przewagę przełamania w pierwszym secie, przy stanie 5:4 przegrał serwis. W tie-breaku Czech miał trzy piłki setowe, wszystkie zmarnował, przegrał sześć punktów przy własnym serwisie. Janowicz również miał problemy z serwisem (pięć przegranych punktów), ale końcówka należała do niego - Polak wygrał przy czwartej piłce setowej.

Dwa kolejne sety to popis Berdycha. Czech w drugim secie dwukrotnie przełamał serwis Polaka i wygrał 6:2. W trzecim secie przełamał Janowicza już w trzecim gemie i utrzymał przewagę do samego końca.

Janowicz za dotarcie do ćwierćfinału zyskał 90 pkt do rankingu ATP i premię w wysokości 34 085 euro.

Nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych już jest! ?