ATP Rotterdam. Janowicz pokonał Haasa i jest w ćwierćfinale

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (Fot. Alexander Zemlianichenko AP)

Jerzy Janowicz (ATP 20) pokonał rozstawionego z szóstką Tommy'ego Haasa (ATP 12) 6:4, 6:4 w II rundzie turnieju ATP w Rotterdamie.

Janowicz kontynuuje dobrą passę. Wydatnie przyczynił się do wygranej Polski z Rosją w Pucharze Davisa, następnie doszedł do półfinału w Montpellier, a teraz jest już w ćwierćfinale dobrze obsadzonego turnieju w Rotterdamie.

W pierwszej rundzie Janowicz w trzech setach pokonał Juliena Benneteau (ATP 39), a w walce o ćwierćfinał w dwóch setach wyeliminował 35-letniego Haasa.

Było to pierwsze spotkanie Janowicza i Niemca na korcie. W pierwszym secie zadecydowało jedyne przełamanie, po którym Polak wyszedł na prowadzenie 5:4 i po chwili, wygrywając gema do zera, zakończył partię.

W drugim Janowicz aż pięciokrotnie miał szansę na przełamanie serwisu rywala, ale udało mu się raz. Wyszedł na prowadzenie 3:2 i nie oddał inicjatywy. Zakończył mecz w godzinę i 22 minuty.

Za awans Janowicz otrzyma 34 085 euro i 90 punktów do rankingu ATP. W ćwierćfinale Polak zagra z rozstawionym z trójką Czechem Tomasem Berdychem (ATP 7) ktory pokonał Francuza Nicolasa Mahuta (ATP 44) 6:4, 6:3.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone