French Open. Kubot odpadł w pierwszej rundzie

Łukasz Kubot przegrał w czterech setach (6:4, 4:6, 5:7, 1:6) z Ernestsem Gulbisem i pożegnał się z singlowym Rolandem Garrosem. Mecz trwał 2 godziny i 45 minut.

Zajmujący 63. miejsce w rankingu ATP Tour Kubot ambitnie walczył z 17. na światowej liście Gulbisem, ale nie był w stanie sprawić niespodzianki i pokonać wyżej notowanego rywala.

Był to trzeci pojedynek tych zawodników. Wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść Łotysz.

26-letni tenisista z Rygi specjalizuje się w grze na twardej nawierzchni, ale w sobotę świętował zwycięstwo w turnieju w Nicei, rozgrywanym - tak jak Roland Garros - na kortach ziemnych.

Kubot nie kończy jeszcze występu w Paryżu. Zgłosił się bowiem do debla, wraz ze Szwedem Robertem Lindstedtem.