Sport.pl

Wiemy ile Mariusz Wach zarobił za walkę z Whytem! "Wiking" może wrócić do ringu już wiosną

- Za walkę z Whyte'em, Wach otrzyma około 100 tysięcy złotych - wyjawił Andrzej Kostyra, dziennikarz "Super Expressu". Na gali w Arabii Saudyjskiej "Wiking" zaprezentował się nieźle, choć ostatecznie przegrał z Brytyjczykiem na punkty. Kostyra zdradził też, że 39-letni pięściarz otrzymał już dwie propozycje kolejnych głośnych walk.

W sobotę Andy Ruiz Jr stracił pasy IBF, WBA, WBO na rzecz Anthony'ego Joshuy. W Arabii Saudyjskiej doszło też do pojedynku Mariusza Wacha (35-6, 19 KO) z Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO). "Wiking" zaprezentował się nieźle, jednak ostatecznie przegrał z Brytyjczykiem na punkty. Sędziowie punktowali 98:93 i dwukrotnie 97:93.

Tomasz Adamek w 'Wilkowicz Sam na Sam': 'Tata wziął mnie na ręce i powiedział: Hanka, to będzie bokser. Dwa lata później tata zginął. Ja jako 12-latek zacząłem boksować'

Mariusz Wach zarobi za walkę z Dilianem Whyte'em 100 tysięcy złotych

Za udział w gali w Arabii Saudyjskiej obóz Wacha zainkasował około 300 tysięcy złotych. Jak zdradził Andrzej Kostyra, dziennikarz "Super Expressu", do kieszeni pięściarza trafi zaledwie 1/3 tej kwoty. "Wach zarobi za walkę w Ad-Dirijji około 100 tysięcy złotych, może nieco więcej. Taką informację otrzymałem z obozu Wacha. 300 tysięcy złotych trzeba przecież podzielić na wiele osób. Coś zgarnie promotor, coś menedżer. Sam Piotr Wilczewski [trener Wacha - red.] otrzyma 10 procent ze wspomnianej sumy. Do tego dochodzą jeszcze podatki" - stwierdził Kostyra. 

Kostyra wyjawił też, że w trakcie pobytu w Arabii Saudyjskiej do obozu "Wikinga" wpłynęły propozycje dwóch kolejnych hitowych walk. "Mogę to już teraz zdradzić. Za swoją ambitną postawę w pojedynku z Whyte'em Wach otrzymał dwie oferty pojedynków. I to z zawodnikami z absolutnej czołówki. Nie mogę mówić o nazwiskach, ale to będą duże walki, na które zresztą Wach zasłużył" - powiedział dziennikarz "Super Expressu". 

 
Więcej o:
Komentarze (18)
Wiemy ile Mariusz Wach zarobił za walkę z Whytem! "Wiking" może wrócić do ringu już wiosną
Zaloguj się
 • byann

  Oceniono 8 razy 6

  To z czego on żyje?

 • muminos1

  Oceniono 11 razy 5

  na czysto pewnie ze 30 dostanie.

 • kaviar100

  Oceniono 2 razy 2

  Joshua 365 000 000 zł Wach 300 000 zł przepaść.

 • Jaroslaw Wozniak

  Oceniono 2 razy 2

  Walka poszla na caly świat
  Była dobra
  White czolowka wagi ciezkiej
  Dostal ze 3 mlny
  A wach 80 tys
  Kpiny
  Menadzer sie nie postarał

 • byann

  Oceniono 4 razy 2

  Pewnie resztę mu wypłacili na miejscu albo na jakiejś wysepce i się nie chwali.

 • fryderykus

  Oceniono 4 razy 2

  100 tys na gali u szejków?... dla nich to jakies drobne ochlapy, walczyl z kolesiem ktory moze udezeniem zabic...ryzykowac zdrowie za taki szajski kesz? na jego miejscu zakonczyl bym kariere jesli nie mozna juz godziwie zarobic, przeciez on wiecej wydal na odzywki i przygotowania do pojedynku...

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Kostyra, daj pan spokój.

 • bolo2002

  Oceniono 1 raz 1

  Za 100 tys zł to dobry boxer nie wstaje z fotela. Joshua dostanie brutto 85 mln S na tej samej gali !
  Wach to juz przezytek-emeryt jak wielu polskich bokserów i powinien udać sie na emeryturę!

 • duckoff

  Oceniono 1 raz 1

  Korpo jednak lepsza. I w ryja się raczej nie dostanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX