Sport.pl

Zwycięstwo Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka! Teraz Polak powalczy o mistrzostwo. "Dostanie bolesną lekcję"

To miał być dla Krzysztofa Włodarczyka (58-4-1, 39 KO) ostatni krok przed walką o mistrzostwo świata. I Polak pokonał Taylora Mabikę (19-5-1, 10 KO), ale boksując w ten sposób dostanie bolesną lekcję od Ilungi Makabu - ocenia portal bokser.org.

Po pierwszej, rozpoznawczej rundzie, od drugiej zaczęło się dziać nieco więcej między linami. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk ustawiał sobie rywala lewym prostym i punktował nim rundy, ale prawą ręką nie potrafił namierzyć rywala. Może poza drugą rundą, gdy trafił w zwarciu krótkim prawym podbródkowym. Mabika nie podejmował ryzyka, ale gdy już udało mu się przepuścić akcję Włodarczyka, wtedy starał się skontrować mocnym ciosem.

Artur Szpilka może stać się potworem [WIDEO]

Na półmetku Krzysztof Włodarczyk stracił trochę pomysł na ten pojedynek. Powtarzał te same akcje, a rywal wiedział czego się spodziewać. A w siódmej rundzie kilka razy wyprowadził kontrujący cios prawą ręką.

Włodarczyk wrócił do lepszego boksowania w ósmej rundzie, choć wciąż brakowało ponowienia akcji i nawet gdy czymś trafił, robił krok w tył. I tak było już do końca. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali na korzyść Polaka 98:92, 97:93 i 96:94. - Zbijałem czternaście kilogramów, co wpłynęło na moją dyspozycję - tłumaczył się po wszystkim Włodarczyk.

Więcej o boksie przeczytacie w portalu bokser.org

Więcej o:
Komentarze (3)
Zwycięstwo Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka! Teraz Polak powalczy o mistrzostwo. "Dostanie bolesną lekcję"
Zaloguj się
 • cotypowiesz

  Oceniono 5 razy 5

  Straszna ciamajda z tego Włodarczyka, nie zauważył że ktoś mu pomazał pisakiem całe plecy.

 • yaro1771

  Oceniono 7 razy 5

  a co tam słychać u Szpilusia. Kiedy kolejne deski zalicza ??? Mam nadzieje, ja większość w tym kraju, że kolejny rywal konkretnie go oklepie.

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 2

  zwycięstwo to tylko skutek uboczny i zbieg okolicznosci ---lepiej piszcie jak tam z kasą ---na ile mu wystarczy ---bo tylko o to w tym chodzi .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX