Sport.pl

Gorąco przed potencjalną walką Szpilki i Włodarczyka. "Współczuję temu upośledzonemu człowiekowi"

Chorzy ludzie tak nieraz mają, że obrażają kogoś, bo sami są bezwartościowi. Więc aby poczuć się trochę lepiej, najlepiej im zaatakować innych. Współczuję temu upośledzonemu człowiekowi, który ma problem sam z sobą. (...) Jak wszystko będzie się zgadzać, to możemy boksować. Nawet za tydzień. Nie ma problemu. Tylko niech ktoś chce to zorganizować i niech zaproponuje cenę, bo ja nie wyjdę, żeby się bić za frajer - powiedział Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w rozmowie z Interią.

Artur Szpilka (22-4, 15 KO) po gładkiej wygranej z Fabio Tuiachem ogłosił, że karierę będzie kontynuował w kategorii junior ciężkiej. Powiedział także, że chciałby walczyć z Krzysztofem Włodarczykiem (57-4-1, 39 KO). Między tymi zawodnikami iskrzy już od wielu lat.

- Chciałbym się zmierzyć z Włodarczykiem. Uważam, że taka walka na polskim rynku byłaby największą walką. Tam nie byłoby żadnego kiczu. Jest czysta złość i nienawiść i każdy znający sytuację od podszewki, wie o co chodzi. Dostał w trąbę, później niehonorowo straszył... Nieważne. Jak chce, niech wychodzi, jak nie, to niech sobie tam siedzi. To ja mu jestem potrzebny, nie on mi. Bo ja zaraz zejdę do cruiser i ot tak będę w dziesiątce, czy piątce. Taka walka odbiłaby się szerokim echem, każdy w Polsce chciałby ją zobaczyć. To nie byłaby łatwa walka. To, co mówi Włodarczyk to jedno, ale pomijając antypatię, bo ja go nie lubię, to zawsze szanowałem go jako pięściarza. Dla mnie jest jednak cykorem, on tej walki nie chce. Inna sprawa, że nie wiem, czy w catchweight (96 kg) można zrobić eliminator, pewnie nie. Może Ruda w końcu się nie przestraszy i przyjmie wyzwanie - mówił Szpilka dla portalu bokser.org.

"Współczuję temu upośledzonemu człowiekowi"

Na reakcję ze strony Włodarczyka nie trzeba było długo czekać. W rozmowie z Arturem Gacem z Interii stwierdził, że jest otwarty na taki pojedynek.

- Ruda? To ja pytam, jak można nazwać tego człowieka? Chorzy ludzie tak nieraz mają, że obrażają kogoś, bo sami są bezwartościowi. Więc aby poczuć się trochę lepiej, najlepiej im zaatakować innych. Współczuję temu upośledzonemu człowiekowi, który ma problem sam z sobą. Bo tak naprawdę jedyne, z kim on może boksować, to sam z sobą przed lustrem. A po drugie niech dobrze spojrzy w to lustro - powiedział "Diablo".

I dodał:- Jak wszystko będzie się zgadzać, to możemy boksować. Nawet za tydzień. Nie ma problemu. Tylko niech ktoś chce to zorganizować i niech zaproponuje cenę, bo ja nie wyjdę, żeby się bić za frajer. Nie potrzebuję jałmużny. A jeśli jemu jest potrzebna, to widocznie musi boksować, bo nie ma innych perspektyw. A ja mam alternatywy i poradzę sobie w życiu bez boksu.

Kto byłby faworytem tej walki?

- Wydaje mi się, że walka o mistrzostwo świata z Wilderem była szczytem możliwości Artura w wadze ciężkiej. Przegrane z Kownackim i Chisorą chyba uzmysłowiły mu, że jest za słaby fizycznie do kategorii ciężkiej. Myślę, że Szpilka wygrałby jednak z Włodarczykiem. Jeśli opanowałby psychikę i nastawił się na boks, to sądzę, że pracę nóg i szybkość ma nieosiągalną dla "Diablo" - mówi Przemysław Saleta, całą wypowiedź byłego pięściarza zobaczycie w poniższym materiale wideo.

Więcej o:
Komentarze (24)
Gorąco przed potencjalną walką Szpilki i Włodarczyka. "Współczuję temu upośledzonemu człowiekowi"
Zaloguj się
 • eerm

  Oceniono 26 razy 26

  Ten podbródkowy z walki z Wachem zawsze poprawia mi humor :)

 • wozdo

  Oceniono 12 razy 12

  bokserzy to jednak mają coś z głową już przed rozpoczęciem kariery albo bije im na dekiel gdy skończą;)

 • cezar85

  Oceniono 10 razy 10

  obudźcie mnie, jak już będzie po walce

 • vito3

  Oceniono 8 razy 8

  jak tu z gowna bat ukrecic rudy patol juz sie w boksie skonczyl a smieszny gryzon z wieliczki sie nigdy naprawde nie zaczal ma faktycznie szybkie nogi a do tego jedna komorke ktora po kazdym przyzwoitym strzale kladzie go na zoli

 • 3starkillah

  Oceniono 7 razy 7

  No dobra, wiadomo trochę "pudełek", ale jeśli doszłoby do tej walki - mam nadzieję że Włodarczyk wystrzela szpilkę po ryju. Jakoś mnie ten facet zirytował akcją na Śnieżce.

 • carper12

  Oceniono 5 razy 5

  Gorąco przed potencjalną walką Szpilki i Włodarczyka. ,,Współczuję '' temu kto zgodzi się to zorganizować. Obaj marzą o dużych pieniądzach a zainteresowanie nie będzie zbyt duże. Wątpię żeby znalazł się ktoś kto dołoży z własnej kieszeni do interesu.

 • artur0121

  Oceniono 3 razy 3

  szpilka powinien walczyć z najmanem....ta sama klasa....a raczej jej brak

 • billyg976

  Oceniono 5 razy 3

  Jak patrze na Szpilkę w ringu, to przypomina mi się kangur z tego słynnego filmiku, który dostał po pysku od faceta za atak na jego psa. Jest tylko jedna różnica, kangur bez gardy ustał ciosy, a Szpilka niestety za każdym razem pada.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 3 razy 3

  Dobra. Wygrany leci m po mleko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX