Sport.pl

Brutalny nokaut w boksie. Prezydent WBC jest wściekły. "Kryminał" [WIDEO]

Na bokserskich mistrzostwach świata w Rosji na przeciw siebie stanęli zawodowiec i amator. Wygrał ten pierwszy, brutalnie nokautując rywala. - To cios poniżej pasa - krytykuje walkę "The Sun". Wściekły jest prezydent federacji WBC.

W Jekaterynburgu odbywają się mistrzostwa świata w boksie organizowane przez federację AIBA. Podczas jednej z walki doszło do rzadko spotykanej sytuacji - naprzeciw siebie stanęli zawodowy bokser Bakhodir Jalolov (6-0, 6 KO) i amator Richard Torrez. Uzbek nie dał najmniejszych szans Amerykaninowi, brutalnie go nokautując.

Czy zawodowiec może walczyć z amatorem?

Brytyjskie media alarmują, że taka walka nie powinna mieć miejsca. - To cios poniżej pasa - pisze "The Sun". Wściekły jest także prezydent WBC Mauricio Sulaiman. Jego zdaniem nie powinno się dopuścić do tego, by amator walczył w ringu z zawodowcem. Decyzję o tym, by doszło do takiej walki, nazwał "brutalną i kryminalną".

Jalolov od pierwszych sekund pojedynku wykorzystywał swoje doświadczenie i obijał rywala. Jeden z jego ciosów ostatecznie powalił Torreza, który opuścił ring na noszach. Zbulwersowani są także fani boksu. - Ten nokaut nie miał nic wspólnego z faktem, że Jalolov to zawodowiec. Taki cios powaliłby zarówno innych amatorów, jak i profesjonalnych zawodników - napisał jeden z kibiców. Jakolov czeka teraz na rywala, z którym za 9 dni zmierzy się w kolejnej walce.

Więcej o:
Komentarze (74)
Brutalny nokaut w boksie. Prezydent WBC jest wściekły. "Kryminał" [WIDEO]
Zaloguj się
 • szuszek01

  Oceniono 41 razy 33

  Kuźwa, mam juź serdecznie dosyć, tych tytułów o brutalnych nokautach. Czy istnieje jakaś kategoria nokautów, czułych, delikatnych, lekkich, wręcz czułych???

 • dawacsiano

  Oceniono 16 razy 14

  Chyba prezydent WBC nie ogladal walk Szpilki.

 • djarev

  Oceniono 16 razy 12

  Różnica między amatorem i zawodowcem w boksie jest organizacyjna. Zawodowiec wygrał bo jest lepszy, natomiast równie dobrze lepszy mógł być "amator".

 • merkurius3

  Oceniono 14 razy 12

  chyba najman może wyzwać do pojedynku tego amatora, zwłaszcza że jest oszołomiony

 • 2fat

  Oceniono 11 razy 9

  Nie ma "zawodowców" i "amatorów". Są bokserzy dobrzy lub słabi. Cassius Clay w wieku 18 lat po zwycięstwie w świetnym pojedynku nad Zbigniewem Pietrzykowskim przeszedł na zawodowstwo zdobywając w wieku 22 lat po 19 wygranych walkach tytuł mistrza świata z Sonny Listonem. Bywają śmiertelne nokauty wśród 100% zawodowców.

 • fitt

  Oceniono 16 razy 8

  Chceta boks to go mata, czyli nie pier...dol...ta.
  Są światłe kraje, w których boks jest zakazany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX