Sport.pl

Trener Joshuy zszokował ekspertów. Naraził swojego zawodnika na poważną kontuzję

Anthony Joshua przegrał 1 czerwca walkę z Andy Ruizem przed czasem. O ich pojedynku można by już zapomnieć, gdyby nie wypowiedzi Roberta McCrackena, trenera Joshuy, który przyznał, że widział, że pięściarz mógł doznać w trakcie walki wstrząśnienia mózgu.

"Gdyby nie zakład karny może Szpilka miałby ze 2-3 pasy w wadze cruiser"

Anthony Joshua przegrał pojedynek z Andy Ruizem Jr. W trakcie starcia przyjął wiele mocnych ciosów, które odbiły się na jego dyspozycji. I choć o ich walce kibice zdążyli niemal zapomnieć, to dopiero po 3 miesiącach Robert McCracken, trener Brytyjczyka, wyznał, że widział, że jego pięściarz mógł doznać wstrząśnienia mózgu.

"Wiedziałem, że był wstrząśnięty"

- Wiedziałem, że był wstrząśnięty - powiedział McCracken w wywiadzie udzielonym BBC. Dodał jednak, że "próbował go przeprowadzić przez kolejne rundy". Decyzję o przerwaniu walki ostatecznie podjął sędzia ringowy, dzięki czemu tytuł mistrza świata wagi ciężkiej trafił do Andy'ego Ruiza. Wypowiedzi McCracken'a szybko spotkały się z reakcją ekspertów.

Luke Griggs z organizacji Haedway, która zajmuje się zwiększaniem świadomości na temat obrażeń mózgu, szybko potępił zachowanie McCracken'a. - Trenerzy mają obowiązek dbania o zdrowie swoich pięściarzy. Tymczasem jedynym priorytetem trenera Joshuy było wygranie walki, a nie ochrona przed potencjalnie śmiertelnym urazem - przyznał.

Jego słowa potwierdza sam Joshua, który przyznał, że czuł, że mógł doznać wstrząśnienia mózgu. - Jeśli ktoś chce nazywać to wstrząśnieniem mózgu, to ten cios do niego doprowadził. Jednak trzeba być silnym i z nim walczyć, jeśli to możliwe - powiedział pięściarz. Obaj mają ponownie zmierzyć się 7 grudnia w Ad-Dirijja.

Więcej o:
Komentarze (6)
Trener Joshuy zszokował ekspertów. Naraził swojego zawodnika na poważną kontuzję
Zaloguj się
 • wsamopludnie

  0

  Trener mógł tak samo wiedzieć jak wszyscy inni. Nie szukajcie kozła ofiarnego. Trener jeszcze przed walką wie że w boksie można doznać wstrząśnienia mózgu wiec nie powinien pozwalać swemu zawodnikowi walczyć.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 2 razy 0

  Martini od lat jest jest wstrząsane.
  Gorzej, gdyby był zmieszany ...

 • cien69wawa

  0

  Wiem, że dostęp do sport.pI jest bezpłatny, ale redaktor mógłby się bardziej postarać. Nie ma czegoś takiego jak "wstrząs mózgu". Uraz mózgu, o którym jest mowa w artykule, nazywa się "wstrząśnienie mózgu".

 • jugger

  Oceniono 1 raz -1

  pewnie postawił na niego grube pieniądze u buka, dla niego zdrowie i życie zawodnika było mniej ważne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX