Sport.pl

Są wyniki badań toksykologicznych Dawida Kosteckiego

Prokuratura Okręgowa opublikowała wyniki badań toksykologicznych Dawida Kosteckiego. - Badania wykluczyły obecność narkotyków i alkoholu we krwi i moczu - przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa.

Trwa śledztwo prokuratury w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Według oficjalnych informacji śledczych, bokser popełnił samobójstwo w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Jak podaje Służba Więzienna, powiesił się na prześcieradle, leżąc na więziennej pryczy. Miał się przykryć kocem, dlatego współwięźniowie nie dostrzegli niczego niepokojącego. Według funkcjonariuszy, 38-latek nie był objęty specjalnym dozorem i nic nie zapowiadało, że mógłby popełnić samobójstwo. 

Są wyniki badań toksykologicznych Dawida Kosteckiego

Teraz prokuratura poinformowała o wynikach badań toksykologicznych. - W wyniku przeprowadzonych badań toksykologicznych we krwi i w moczu Dawida Kosteckiego nie stwierdzono obecności narkotyków, jak i alkoholu - powiedział Marcin Saduś dla PAP. 

"Gazeta Wyborcza" informowała niedawno, że ustalenia śledczych mówią o tym, że na szyi Kosteckiego znaleziono dwa małe nakłucia, jak po igle. "GW" dodaje, że nakłuć tych nie zbadano podczas sekcji zwłok. Ponadto ze służbowej notatki prokuratora Wojciecha Kapuścińskiego wynika, że brak jest śladów walki czy obrony. Mecenas Roman Giertych, który reprezentuje rodzinę boksera przed sądem, złożył już wniosek o ponowną sekcję zwłok o i zmianę kwalifikacji w śledztwie na podejrzenie o zabójstwo. Do ponownej sekcji zwłok jednak nie doszło. 

Okazuje się jednak, że według tego, co w środę przekazała prokuratura, do odurzenia prawdopodobnie nie doszło. 

Kostecki przebywał w więzieniu po raz drugi. W 2011 roku był skazany na 2,5 roku więzienia za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. W 2016 roku trafił do więzienia za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.

Więcej o:
Komentarze (58)
Są wyniki badań toksykologicznych Dawida Kosteckiego
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 53 razy 45

  Krew pobrana w poniedziałek, zgon w piątek. PAVULON można wykryć we krwi do 24 godzin po podaniu.

 • remo29

  Oceniono 49 razy 39

  Heh, jak zaczną w takim tempie robić badania trzeźwości sprawców wypadków, to się okaże, że nikt nigdy nie był na bani.

 • cezar85

  Oceniono 34 razy 26

  podobno we krwi Kosteckiego nie znaleziono jakichkolwiek dowodów na wiedzę o częstych odwiedzinach nieletnich Ukrainek przez kuchcińskiego

 • winotuska22

  Oceniono 31 razy 21

  Ale chlorku potasu, który powoduje zaburzenia akcji serca prowadzące do zgonu, nie da się wykryć po czasie. I tych zaburzeń akcji serca też nie. A bardziej zaawansowane toksyny bojowe zbadano?

 • arkon4

  Oceniono 23 razy 17

  Popełnił samobójstwo, a potem przykrył się kocem żeby nie denerwować nikogo...

 • charlie10011986

  Oceniono 27 razy 17

  pavulonik pavulonik, komu pavulonik

 • jaja-kaczora

  Oceniono 26 razy 14

  To wina Lewactwa i ekoterrorystow, rowerzystow ii Tuskabo oni nocami naklaniaja do samobojstw aby wywolac niepokoje spoleczne i obalic naszego Naczelnika Tysionclecia i BOCHATERA walki z komunizmem!

 • kzet69

  Oceniono 18 razy 12

  A kuraropochodnych środków zwiotczających????

 • wilq9

  Oceniono 13 razy 11

  A może trzeba zacząć od tego, że prokurator, który nie zarządzi NATYCHMIASTOWEJ sekcji zwłok w takiej sytuacji, mimo weekend powinien z miejsca być zwolniony z pracy. Wszystkie te "samobójstwa" popełniane są w piątki lub soboty, a sekcje robione w poniedziałki. Pytanie dlaczego PIS nic tu nie zmienił w działaniu prokuratury od czasu PO, a rządzi już 4 lata!? Czyżby PIS był też częścią UKŁADU, który morduje niewygodnych świadków? A może te wszystkie różnice między PO i PIS to medialny cyrk dla wyborczej czerni, jakiej pełno tu na forum jak zwykle, a rządzi układ okrągłostołowy, który gdy trzeba po prostu morduje niewygodnych ludzi (podobno w Polsce nie ma kary śmierci, he he he)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX